Hrozivá ztráta karlovarské nemocnice roste. Šanci dostane další nový management

27. duben 2014 | 14:46
Karlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy VaryKarlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarská krajská nemocnice je v krizi, ztráta v hospodaření roste. Jen za rok 2013 dosáhlo hospodaření zhruba minus 130 milionů korun. Mluví se dokonce o hrozbě insolvence.

Reklama

Karlovarská nemocnice nezvládá platit dodavatelům, hovoří se až o 100 milionech, které nebyly zaplaceny na fakturách. Politici Karlovarského kraje dosavadní varianty řešení odmítli, šanci zvrátit trend v hospodaření dostane další nový management.

Dosavadní lékařský ředitel Josef März se ujme řízení od 1. května 2014.

Josef März má vymyslet další plán, jak zachránit nemocnici. Politici z řad ČSSD a KSČM totiž ve čtvrtek (24.4.2014) odmítli navrhovaná řešení. Ta zněla jasně: pronájem nemocnic v Chebu a Karlových Varech.

Jak již nový šéf Karlovarské nemocnice naznačil, prý ví, jak srazit dluhy na minus 60 milionů korun ročně. Dokonce v optimistické variantě vidí šanci na snížení ztráty až na 25 milionů korun. Má to ale podmínku: musí vyjít vstříc zdravotní pojišťovny.

V plánu Josefa Märze je i přeskupení odborností. Složitější zákroky by měly probíhat pouze v Karlových Varech, běžné a menší pak v Chebu a Sokolově.

Jako prodlužování agonie vidí nové snahy opoziční ODS, která připomíná, že ekonomové vidí šanci na změnu hospodaření nemocnic v jejich pronájmu.

-pt-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!