Jaroslava Kunová končí jako ředitelka plzeňské fakultní nemocnice. Nahradí ji Šimánek?

30. červen 2014 | 16:01 | Plzeňsko
Fakultní nemocnice Plzeň bude mít nového ředitele. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czFakultní nemocnice Plzeň bude mít nového ředitele. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Jaroslava Kunová se rozhodla skončit v postu ředitelky Fakultní nemocnice Plzeň. Odmítá, že by za jejím koncem byl nátlak ministertva zdravotnictví v souvislosti s údajnou stížností ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který se v nemocnici léčil.

Reklama

Jaroslava Kunová v prohlášení uvedla, že odchází z důvodu důchodového věku, neboť o tom uvažuje jž delší dobu. V čele nemocnice stála 16 let.

"Odmítám nepodložené mediální spekulace, že by můj odchod z funkce ředitelky nemocnice byl způsoben nátlakem ze strany ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, se kterým mám po celou dobu svého profesního života korektní vztah a oba k sobě chováme vzájemnou úctu," prohlásila Jaroslava Kunová. "Na vyhlášení výběrového řízení a ukončení mého působení jsme se dohodli zejména kvůli mé touze se více věnovat soukromému životu, po dlouhých letech ve vysokých funkcích si také více odpočinout."

Plzeňská fakultní nemocnice zaměstnává ve svých dvou areálech téměř 4392 osob, hospodaří s ročním obratem 5,3 miliardy korun.

Vítězným kandidátem na dosud neuvolněné místo ředitele Fakultní nemocnice Plzeň by se mohl podle veřejných spekulací stát současný náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!