Kauza hazard: Herny budou v Plzni dál, referendum neprošlo

26. duben 2014 | 15:35
V Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRV Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Plzeň - Boj s hazardem je i v Plzni, tak jako v jiných českých městech. Referendum o jeho zákazu ale zatím nebude, přestože ho zastupitelé z TOP 09 požadovali.

Reklama

Jedni říkají, že regulovaný hazard je lepší než úplný zákaz. Ten podle zastánců hracích automatů akorát slouží k vytěsnění heren do šedé neregulované zóny. Navíc častým argumentem jsou výnosy pro financování sportu.

Druhá - a stále početnější - skupina kritiků heren to vidí jinak. Magistrát Plzně prý neumí hazard regulovat a výnosy jsou stejně zanedbatelné.

Hazard v Plzni je ale v současnosti regulován - vyhláškou. Ta povoluje herny na 130 místech v západočeské metropoli. Seznam po čtvrtečním (24.4.2014) zastupitelstvu trochu prořídně - 13 adres zmizí.

Ovšem vypsání referenda o úplném zákazu heren ve městě nakonec ztroskotalo.

Důvodem byla snaha některých zastupitelů referendum vypsat už s termínem voleb do Evropského parlamentu a nečekat na podzimní komunální volby. Problémem s hernami se ale zastupitelé chtějí znovu zabývat na dalším jednání zastupitelstva, zhruba za měsíc.

-km-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!