Kauza OC Corso. Developer Amádeus se chce s Plzní soudit o 1,8 miliardy

19. leden 2015 | 18:34 | Plzeňsko
Plocha v centru Plzně, kde mělo stát OC Corso. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPlocha v centru Plzně, kde mělo stát OC Corso. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Obchodní centrum Corso v centru Plzně nestojí, místo bývalého kulturního domu je plocha po demolici. Společnost Amádeus se chce s magistrátem soudit o náhradu škody. Tu si firma vyčíslila na 1,8 miliardy korun.

Reklama

Firma Amádeus se odvolává na to, že ji byla zmařena investice. Proto téměř dvoumiliardová částka má být kompenzací za to, že město projekt neumožnilo postavit na základě výsledku referenda, při kterém lidé stavbu odmítli.

Spor se vede o to, co bude na pozemku po zbouraném Domě kultury Inwest o rozloze 2,5 hektaru. Vlastníkem je Amadeus. Ten od projektu ustoupil poté, co plzeňská radnice vydala negativní stanovisko v rámci územního řízení. Lidé se v referendu proti výstavbě obchodního centra v centru západočeské metropole vyslovili už v roce 2013.

Zástupci firmy Amádeus oznámili, že na město je podána žaloba. "S ohledem na dlouhodobý odmítavý postoj města k řešení situace zmařeného projektu Corso Americká podala společnost Amádeus Plzeň k soudu žalobu na náhradu škody ve výši 1,8 miliardy korun,“ uvedl mluvčí společnosti Jan Piskáček.

Vedení plzeňské radnice nároky firmy několikrát odmítlo jako neopodstatněné. "Nejsme vědomi, že bychom společnosti nějakou škodu způsobili,“ uvedl v reakci primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!