Klatovy se obchvatu v kompletní variantě nedočkají. Prý není potřeba

8. květen 2014 | 01:34 | Klatovsko
Centrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czCentrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Klatovy - Východní obchvat Klatov stačí, západní část se stavět nemusí. To je vzkaz stavebních inženýrů z ateliéru Aulík Fišer, kteří posuzovali navržené varianty městského obchvatu. V případě nerealizace by Plzeňský kraj ušetřil stamiliony korun.

Reklama

V návrhu nového územního plánu druhá část obchvatu Klatov chybí. Pokud současný návrh zůstane, kompletní plán by měl být schvalován na podzim 2014.

Podle architektů je západní část obchvatu města zbytečná, navíc by Klatovy byly odříznuty nepropustnou hradbou od krajiny. Východní část obchvatu by navíc - pokud bude vybudován - měla postačit, tvrdí Jakub Fišer.

Město lze podle architektů na západě objet po stávajících komunikacích. Musí se ale dokončit na jihu za Soběticemi a Luby kratší propojení.

Dalším přelomovým návrhem je odklonění dopravy z Plzeňské a Tyršovy ulice. Právě tato ulice rozděluje město na dvě části, navíc vede centrem přímo vedle historického jádra.

V rámci návrhu nového územního plánu Klatov architekti navrhují další rozvoj města zahušťováním stávající zástavby. Nechtějí další rozrůstání města do šířky. K zástavbě se mají využít proluky uvnitř intravilánu. Příkladem jsou prostory bývalých vojenských areálů jako Plánické předměstí.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!