Lékaři z psychiatrie v Dobřanech fetovali pervitin. Distributorem byla sestra

23. srpen 2014 | 00:20 | Nýřansko
Psychiatrická léčebna v Dobřanech. Foto: archiv ČT24Psychiatrická léčebna v Dobřanech. Foto: archiv ČT24

Dobřany - Skandál v psychiatrické léčebně v Dobřanech na Plzeňku. Dva lékaři šňupali pervitin, který jim dodávala zdravotní sestra. Ta nyní tvrdí, že lékaři brali drogu i kvůli stresu v práci.

Reklama

Kauza má počátek na jaře 2014. Nyní deník Právo přinesl zpověď bývalé zdravotní sestry, která byla distributorem pervitinu do léčebny. Jejími zákazníky byli dva lékaři.

Žena byla z léčebny propuštěna, nyní je bez práce. Soud ji potrestal v květnu 2014 za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami ročním vězením s podmínečným odkladem na 32 měsíců.

Podle vyjádření bývalé sestry lékaři šňupali pervitin, aby byli pár hodin šťastní. Oba lékaři policii přiznali, že pervitin užívali. Podle rozsudku si během šesti měsíců nakoupili od zdravotní sestry celkem 20 dávek, což bylo téměř 20 gramů. Ani jeden z nich ale za to nebyl obviněn, neboť uvedené množství k vlastní potřebě ještě spadá do beztrestné tolerance.

Aféra se provalila poté, co policie zadržela vařiče pervitinu. Byl to spolubydlící zdravotní sestry. Muž při výslechu na policii uvedl, že perník žena dostávala místo nájmu. "A že jsem ho neměla jen pro sebe, ale ještě pro nějaký doktory," řekla pro Právo odsouzená žena.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!