MAPA: Obří miliardová stavba železničního koridoru trápí obce na Rokycansku

4. květen 2014 | 23:43 | Rokycansko
Studie železničního koridoru, tunel pod vrchem Chlum u Plzně. Vizualizace: archiv SUDOP PrahaStudie železničního koridoru, tunel pod vrchem Chlum u Plzně. Vizualizace: archiv SUDOP Praha

Rokycansko - Obce podél výstavby železničního koridoru na Rokycansku se bouří proti špíně, hluku a prachu. Přitom vlastní realizace ještě nezačala, vše jsou přípravné práce.

Reklama

Výstavba železničního koridoru v úseku Rokycany - Plzeň se zpozdila kvůli průtahům a odvoláním stavebních firem, které nevyhrály v obrovském tendru na výstavbu železnice. V současnosti je v dané loklaitě plánovaného koridoru již rušno, probíhají přípravné práce.

A ty již ztrpčují život lidem v obcích, kde probíhá výstavba. Lidem navíc vadí, že těžká technika rozbíjí silnice a ničí fasády. Navíc si cestující Českých drah stěžují na častá zpoždění vlaků.

Stavbu koridoru zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která podle mluvčího Jakuba Ptačinského s lidmi i vedeními obcí mluví. Navíc slibuje, že po ukončení prací bude vše opraveno.

Stavební práce podle SŽDC probíhají dle harmonogramu, pouze ta část, kde má být tunel, je ve skluzu. Podle Jakuba Ptačinského je zdržení způsobeno archeologickým průzkumem.

Trasa železničního koridoru Rokycany - Plzeň
Trasa železničního koridoru Rokycany - Plzeň

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!