Německý odpad v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník

11. červenec 2017 | 07:38 | Chebsko
Titulní strana novin Dresdner Morgenpost. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czTitulní strana novin Dresdner Morgenpost. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ZÁPADNÍ ČECHY - Německé bulvární noviny Dresdner Morgenpost se s tím "nepářou". Palcový titulek hlásá: Německý odpad vyložen v Česku. Které prase to bylo? Deník tak poukázal na stále přetrvávající problém, kdy Němci si z českého pohraničí dělají skládku.

Reklama

Už i německá média v Sasku si všímají negativního jevu, kdy Němci se nerozpakují a přijíždějí do Česka jen kvůli tomu, aby v našem pohraničí vysypali odpad.

Naposledy si drážďanský deník všiml zprávy České televize, která upozornila na další nelegální skládku na Chebsku.

Odpadoví turisté ze Saska? ptá se v titulku Morgenpost. A čtenářům popisuje mnohaletý problém, kdy se české lesy u hranic stávají jednou velkou skládkou. Tu pak odklízejí české úřady.

Podle deníku je zřejmé, že skládky v česko-německém pohraničí zakládají právě Němci buď ze Saska nebo Bavorska. Dokazovat to má odpad, ve kterém se naposledy na Chebsku našlo tolik věcí z německých supermarketů...

Německé noviny spekulují, že zakládáním nelegálních skládek v lesích je snaha Němců ušetřit peníze za odpad. V Německu jsou obecně služby drahé.

Podle listu toto jednání ale poškozuje vztahy mezi sousedními zeměmi. A zmiňuje, že město Cheb musí každoročně vynaložit vysoké částky na likvidaci takto vzniklých nelegálních skládek s německým odpadem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

26/7 / KRIMI / PLZEŇ - V neděli kdosi odložil krátce po sobě dva novorozence do plzeňského babyboxu. Jeden z nalezených chlapců ale později zemřel.


Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

25/7 / ZPRÁVY / PLZEŇ - Zajímavost. Město Plzeň zveřejnilo mapu intenzity a dopravy, což je unikátní v celém Česku i v Evropě.


Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

25/7 / KAUZY / PLZEŇ - Obchodní dům Tesco na Americké třídě v centru Plzně změní majitele. Objekt kupuje pražská developerská společnost Amádeus Real. Dosavadní majitel Tesco Stores ČR minulý týden oznámil, že prodejna řetězce bude v říjnu 2017 uzavřena.


Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

23/7 / KRIMI / PLZEŇ - V Nové Vsi poblíž letiště Líně u Plzně havarovala s padákem parašutistka, které mělo být kolem třiceti let. Jelikož utrpěla mnohačetná zranění, musela být hospitalizována.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!