Prodej části Světovaru začal. Plzeň láká developery

2. červen 2014 | 02:10 | Plzeňsko
Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.

Plzeň - První rozvojové plochy bývalého pivovaru Světovar, jež se má stát novým urbanistickým a společenským centrem rezidenční čtvrti Plzeň - Slovany, začal. Plzeňský magistrát nabízí přibližně 14 % z celkové rozlohy necelých šesti hektarů rozvojového území.

Reklama

V současné době jsou plochy s označením A nezastavěné, součástí ploch D je objekt B6 vhodný k rekonstrukci.

Podle zpracované architektonické studie by zde měly vzniknout například byty, kanceláře, restaurace, ateliéry, obchod, mateřská škola, domov pro seniory nebo s pečovatelskou službou. Konkrétní skladba zástavby ale bude záviset na záměru a potřebách investora.

V území je navržena bloková zástavba, pro kterou jsou dále stanoveny základní regulační podmínky. Bloky jsou složeny z jednotlivých objektů o délce v rozmezí 15 až 40 metrů. Výška zástavby je v rozmezí 14,5 až 21 metrů, respektive maximálně pět nadzemních podlaží.

Hloubka traktu je proměnná v závislosti na převažujícím využití stavby. Pro všechny objekty je podrobně navržen způsob dopravní obsluhy, parkování i napojení na inženýrské sítě. Požadovaný způsob zástavby vychází z architektonické studie, která ověřila reálnost navržených regulačních prvků.

Světovar se nachází na jižním okraji městského obvodu Slovany. Začátkem roku 2015 se v místě má otevřít nový městský archiv a kulturní továrna 4x4 Cultural Factory, která ale má nyní problémy s výstavbou.

ČTĚTE:  Další problémy Plzně s akcí Evropské hlavní město kultury 2015. Tentokrát Světovar

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!