Rychlostní silnice R6 má propojit Karlovy Vary s Prahou až v roce 2030

10. květen 2014 | 17:24 | Karlovarsko
Rychlostní silnice R6 má být hotova až v roce 2030, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgRychlostní silnice R6 má být hotova až v roce 2030, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Karlovarsko - Propojení Karlových Varů s Prahou po rychlostní komunikaci R6 by mělo podle plánů Ředitelství silnic a dálnic proběhnout až kolem roku 2030. Nejprve se postaví obchvaty měst, poté propojovací úseky.

Reklama

V současnosti probíhající výstavba čtyřkilometrového úseku Lubenec - Bošov je jediná část výstavby R6 na následující období. S napojením Karlových Varů a Prahy po rychlostní silnici se počítá až kolem roku 2030.

Počítá s tím Ředitelství silnic a dálnic. Na rychlostní silnici mezi Karlovými Vary a Prahou zbývá dostavět 12 úseků o celkové délce zhruba 80 kilometrů.

Na Podbořansku se staví čtyřkilometrový úsek Lubenec - Bošov, zprovozněn má být na podzim 2015. Ovšem po obchvatu kolem Lubence se řidiči poprvé projedou až v roce 2019.

ŘSD počítá s tím, že do roku 2020 stačí vybudovat všechny potřebné obchvaty obcí podél trasy. Spojovací úseky mají přijít na řadu až v letech 2020 - 2030.

Karlovarský kraj navíc usiluje o vybudování čtyřpruhu po celé délce, nikolv jen v části silnice, jak původně navrhovalo ŘSD.

„Během návštěvy zástupce ministerstva dopravy v Karlovarském kraji jsme se ohradili proti tomu, aby se v některých částech R6 jezdilo ve střídavém třípruhu, což považujeme za provizorní řešení, nekomfortní pro řidiče. Jsem rád, že se podařilo plán ministerstva změnit. Ministerstvo dopravy také podle dohody zařadilo stavbu úseku Nového Strašecí – Řevničov, obchvat Řevničova a první etapu obchvatu Lubence k financování za pomoci evropských peněz, tedy z Operačního programu Doprava II,“ řekl v lednu 2014 karlovarský hejtman Josef Novotný.

Centrální komise ministerstva dopravy vybrala jednu z variant aktualizované studie, která počítá se souborem staveb od napojení na stávající R6 u Nového Strašecí až po Olšová Vrata. Stavět se bude po etapách, kterým budou předcházet výkupy pozemků a příprava staveb.

ČTĚTE: Kauza R6: Karlovarské hejtmanství žádá čtyřpruh po celé délce

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!