SLEDUJEME. Na Plzeňsku po vydatných deštích hrozí povodně

28. květen 2014 | 16:22 | Plzeňsko
Na Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNa Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeňský kraj - Vydatné deště v Plzeňském kraji zvedají hladiny řek. Sledujeme povodňovou situaci.

Reklama

AKTUALIZOVÁNO: Klabava v Nové Huti, dále pak Úslava v plzeňské čtvrti Koterov - tak zní aktuální výčet třetích stupňů povodňové aktivity. Na první stupeň pak odpoledne vystoupala Berounka u Liblína. Řeky v Plzeňském kraji zvedly silné deště v noci na středu, řadu sklepů přitom nevytopily vylitá koryta, ale spíše spláchnuté nánosy vody a bahna z polí.

Noční déšť zaplavil cirkus v Rokycanech. Voda ze svahů ohrozila i koupaliště. Hladina Klabavy na Rokycansku se začala prudce zvedat po půlnoci, před šestou hodinou ráno byla voda na více než 170 centimetrech.

Ve středu (28.5.2014) odpoledne se zřítila střecha v areálu firmy v Klatovech. Jde o společnost sídlící v ulici 5. května a hasiči museli z prostor evakuovat víc jak 20 osob. Nikomu se nic nestalo.

V Plzni-Koterově ráno stoupala hladina Úslavy. Po 7. hodině dosahovala 2. stupně povodňové aktivity. Klabava po 8. hodině ráno dosáhla druhého stupně také v Nové Huti.

"V důsledku očekávané intenzivní srážkové činnosti během dnešního dne předpokádáme opětovné vzestupy na horních úsecích nejvíce postižených povodí (zejména Klabava a Úslava), kde hladiny opět mohou dosáhnout úroveň 3. SPA. Na ostatních tocích v povodí Berounky lze očekávat dosažení 1. SPA a ojediněle nelze vyloučit dosažení vyšších stupňů SPA," oznámil Český hydrometeoroligický ústav.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!