Sokolov dal milion do dluhopisů. Teď firma krachuje

4. listopad 2013 | 17:00
Pohled na město Sokolov. Foto: archiv Sokolov.czPohled na město Sokolov. Foto: archiv Sokolov.cz

Sokolov - Do svízelné finanční situace se dostalo město Sokolov, má totiž potíže s cennými papíry. Město má uloženo 944 tisíc korun v dluhopisech firmy Borsay, ta ale krachuje.

Reklama

Soud s firmou Borsay zahájil insolvenční řízení, protože dalším nejméně deseti přihlášeným věřitelům dluží celkem 9,6 milionu korun, a to také za dluhopisy. Proto sokolovští zastupitelé ve čtvrtek (31.10.2013) rozhodli, že městskou pohledávku 944 tisíc korun do tohoto řízení přihlásí. Jenže to znamená, že o velkou část z těchto peněz město přijde.

Zpět Sokolov dostane asi jen část z toho, co do dluhopisů společnosti Borsay kdysi vložilo. Dluhopisy pro Sokolov od roku 2001 vybírala a nakoupila makléřská firma Key Investments. Ta se také dostala do velkých problémů a loni skončila v konkursu.

A aby toho nebylo málo, město Sokolov měl v minulosti problém i s cennými papíry firmy Via Chem Group.  Před měsícem mělo město dostat zpět 28 milionů. Nestalo se tak. Sokolov zkouší pohledávku nabídnout a prodat ji alespoň za polovinu ceny.

V rámci investic ve městě to znamená jediné. Kvůli omezeným finančním zdrojům si Sokolov nemůže dovolit stavět třeba záchytné parkoviště na sídlišti Michal nebo stěhovat knihovnu do vhodnějších prostor.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

18/8 / ZPRÁVY / ZÁPADNÍ ČECHY - Příliv teplého vzduchu přeruší silné bouřky, které mají v západních Čechách začít v pátek (18.7.2017) večer. Pokračovat budou i v sobotu.


Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

Terorista v Barceloně zabil třináct lidí. Počet obětí může stoupat

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

16/8 / KRIMI / PLZEŇ - Na světlo světa postupně vyplouvají detaily z nedělního případu, kdy na plzeňské Doubravce rodila v rámci domácího porodu žena (20), která se záhy pokoušela vlastní dítě usmrtit. Novorozenec na následky svých zranění později zemřel.


V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec

16/8 / ZPRÁVY / PLZEŇ - V Plzni vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a KFC bude v západočeské metropoli i Burger King.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!