Lochotínský amfiteátr zažije zážitkové kino s audiovizuální show

21. červen 2016 | 23:17 | Plzeňsko
Amfiteatr Lochotín, ilustrační foto. Foto: archiv Zoo PlzeňAmfiteatr Lochotín, ilustrační foto. Foto: archiv Zoo Plzeň

PLZEŇ - Dlouho očekávaný zážitek se v pátek 24. června 2016 stane realitou: v Lochotínském amfiteátru v Plzni proběhne první Enigmatic Cinema, neboli zážitkové kino. Uvede filmový muzikál Mamma Mia! rozšířený o další zážitky a vjemy do podoby strhující audiovizuální show.

Reklama

„Enigmatic Cinema je akcí takřka kabaretního stylu, která vznikla z iniciativy amatérských i profesionálních plzeňských umělců, kteří patří ve svých oborech ke špičkám,“ řřekl Radek Uhlíř z pořadatelské společnosti Filmák. Ta jako návnadu na jedinečný projekt provedla v uplynulých týdnech několik atraktivních akcí, včetně tanečních flashmobů taneční skupiny Spider.

„Flashmoby se nám líbily. Bylo to velmi zábavné a crazy a u lidí se to setkalo s úsměvem na tváři,“ glosovala choreografka Ivana Pokorová aktivitu, která proběhla minulý týden například v Plzni a v Rokycanech. Pro samotnou zážitkovou projekci muzikálu Mamma Mia! připravili tanečníci ze Spideru několik vlastních choreografií, jen ve dvou případech se nechali inspirovat původní choreografií z muzikálu.

Každý den v podvečer v amfiteátru je čekají zkoušky. „Na pátek se moc těšíme, doufejme, že vyjde počasí. Tanečníci mají vzhledem k rozlehlosti areálu trochu trému, ale věřím, že to zvládneme,“ dodal.

Enigmatic Cinema kombinuje techniku, jako je mapping, water show, laser show, projekce či pohyblivé kulisy, s reálným prostředím. Samotná projekce propojí například stínové divadlo s tanečníky a parkourovou akrobacií nebo UV efekty. Filmu budou přecházet různé exhibice, show a soutěže a po něm přijde na řadu letní disco párty. Promítat se bude na plátno široké 24 metrů, a to 5.1. Hi-Fi stereo systémem v původním znění s českými titulky.

Představení Mamma Mia! Live začíná v Lochotínském amfiteátru 24. června 2016 ve 21.30 hodin.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

26/7 / KRIMI / PLZEŇ - V neděli kdosi odložil krátce po sobě dva novorozence do plzeňského babyboxu. Jeden z nalezených chlapců ale později zemřel.


Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

25/7 / ZPRÁVY / PLZEŇ - Zajímavost. Město Plzeň zveřejnilo mapu intenzity a dopravy, což je unikátní v celém Česku i v Evropě.


Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

25/7 / KAUZY / PLZEŇ - Obchodní dům Tesco na Americké třídě v centru Plzně změní majitele. Objekt kupuje pražská developerská společnost Amádeus Real. Dosavadní majitel Tesco Stores ČR minulý týden oznámil, že prodejna řetězce bude v říjnu 2017 uzavřena.


Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

23/7 / KRIMI / PLZEŇ - V Nové Vsi poblíž letiště Líně u Plzně havarovala s padákem parašutistka, které mělo být kolem třiceti let. Jelikož utrpěla mnohačetná zranění, musela být hospitalizována.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!