Plzeň nereaguje na hvězdné nakupování pražských klubů a o sestavě má jasno

6. červenec 2017 | 10:56 | Plzeňsko
Ilustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňIlustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Zatímco pražské celky Sparta se Slavií v létě dotáhly příchod řady hvězdných hráčů, a to i zahraničních, plzeňská Viktoria sází na domácí "zboží".

Reklama

Plzeň dlouhodobě nesází na zahraniční posily, ale na hráče z českého či maximálně slovenského prostředí. Cizincům to ve Viktorce v minulosti nikdy příliš neklapalo. Namátkou lze zmínit příklad, když se v sestavě mihl například ruský útočník Adamov, chvilku strávil v kabině Albánec Kace a příliš se nevede ani současnému plzeňskému středopolaři Ivanschitzovi.

Naopak kouč Pavel Vrba doladil příchod známého záložníka Koláře a snad jediným zvučnějším cizincem z poslední doby je Diego Živulič, který po sezóně přišel zadarmo ze Zlína.

A trenér Vrba, který v nedávné minulosti vedl českou reprezentaci nebo ruskou Machačkalu, má o sestavě a potažmo základní jedenáctce už víceméně jasno. Vše doladí na herním soustředění v Rakousku. Na soustředění zatím ještě dorazí celý hráčský kádr kromě zraněných Matúše Kozáčika s Janem Baránkem.

"Věřím, že Pilař, Matějů či Čermák už by se během soustředění mohli zapojit do přípravy. Samozřejmě platí, že chceme zužovat kádr na dvacet hráčů a tři gólmany. S tím pak půjdeme do podzimu,“ sdělil deníku Sport trenér Viktorky Pavel Vrba.

Plzeň si v letní přestávce počíná nenápadně, hlavní publicitu si vysloužily pražské celky Sparta se Slavií. Viktoria najednou není středem pozornosti. Přesto jí to v přípravě pálí. Namátkou rozstřílela Ústí nad Labem 8:1 a naposledy České Budějovice 5:1. Mezitím přehrála Sokolov 3:2. Pokaždé se ale jednalo o druholigové soupeře.

„Kádr se bude už jen zužovat. Může se stát výjimka, že někoho prodáme třeba za 20 milionů eur, pak bychom hledali náhradu. Ale to pouze v případě mimořádné nabídky pro klub,“ dodal zkušený lodivod.


Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

Dítě z babyboxu je mrtvé, policie řeší případ jako vraždu

26/7 / KRIMI / PLZEŇ - V neděli kdosi odložil krátce po sobě dva novorozence do plzeňského babyboxu. Jeden z nalezených chlapců ale později zemřel.


Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

Plzeň disponuje mapou intenzity dopravy

25/7 / ZPRÁVY / PLZEŇ - Zajímavost. Město Plzeň zveřejnilo mapu intenzity a dopravy, což je unikátní v celém Česku i v Evropě.


Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

25/7 / KAUZY / PLZEŇ - Obchodní dům Tesco na Americké třídě v centru Plzně změní majitele. Objekt kupuje pražská developerská společnost Amádeus Real. Dosavadní majitel Tesco Stores ČR minulý týden oznámil, že prodejna řetězce bude v říjnu 2017 uzavřena.


Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

Parašutistka to zalomila na střechu domu. Skončila v nemocnici

23/7 / KRIMI / PLZEŇ - V Nové Vsi poblíž letiště Líně u Plzně havarovala s padákem parašutistka, které mělo být kolem třiceti let. Jelikož utrpěla mnohačetná zranění, musela být hospitalizována.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


ZápadočeskýDeník.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ZápadočeskýDeník.cz na Facebooku


Redakce ZápadočeskýDeník.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!