Bude MHD v Chebu zdarma?

Autobusy Cheb, ilustrační foto, Zdroj: archiv mhdinfo.czAutobusy Cheb, ilustrační foto, Zdroj: archiv mhdinfo.cz

CHEB – Vedení města v současné době uvažuje o zavedení bezplatné MHD pro obyvatele Chebu. V současné době město dotuje MHD částkou ve výši 14 milionů korun, od cestujících se na jízdném ročně vybere necelých 7 milionů.

Reklama

Výhody bezplatné MHD prý město vidí zejména v úbytku aut či ve významném snížení ekologické zátěže, kterou představují výfukové plyny.

Velkou inspiraci je, dle slov radnice, model bezplatné hromadné dopravy ve Frýdku-Místku, kde byl systém zaveden již v roce 2010. K tomu kroku město přistoupilo z důvodu výrazného poklesu počtu cestujících v MHD a nárůstu individuální dopravy.

Případnému zavedení bezplatné městské dopravy bude předcházet podrobná analýza nákladů a zhodnocení vytíženosti linek a dojít by k němu mohlo ještě letos, nejspíše od začátku školního roku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele
Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse
Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu

Festival Blik Blik rozzářil Plzeň Festival Blik Blik rozzářil Plzeň
Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách


Komentáře