Chebský hrad je nově na seznamu národních kulturních památek

Chebská falc. Foto: Hrad Cheb/Město ChebChebská falc. Foto: Hrad Cheb/Město Cheb

CHEB - Vláda schválila návrh ministerstva kultury na prohlášení nových 15 nemovitých kulturních památek za národní kulturní památku. Na seznamu je i Chebská falc.

Reklama

"Jsme velmi rádi, že po opakovaných neúspěšných žádostech o zapsání Chebského hradu na listinu národních kulturních památek, se to letos podařilo," konstatoval starosta Chebu Petr Navrátil.

Historie hradu sahá do počátků 12. století a je spojena s mocným rodem Štaufů, z něhož vzešla řada římsko-německých králů a císařů.

Známá je především unikátní dvojitá románsko-gotická kaple sv. Martina, Erharda a Uršuly. Chebský hrad navštěvují každoročně tisíce návštěvníků jak z tuzemska, tak ze zahraničí.

"Věříme, že se nám podaří zvýšit možnosti čerpání evropských dotací, které jsou vypsány převážně na národní kulturní památky,“ dodal starosta. "Na opravy této památky město každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky. Pro letošní rok je vyčleněna částka více jak pět milionů korun."

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře