Demolice kláštera milosrdných sester v Chebu je zastavena

Bývalý klášter v Chebu. Foto: archiv Karlovarský krajBývalý klášter v Chebu. Foto: archiv Karlovarský kraj

Cheb - Demolice kláštera milosrdných sester v Chebu je zastavena. Ministerstvo kultury se totiž rozhoduje, zda areál prohlásí za kulturní památku.

Reklama

Podle ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) v Lokti Jana Konůpka řízení o prohlášení kláštera kulturní památkou zahájilo na popud památkového úřadu ministerstvo kultury 31. března 2016. "A už 5. dubna rozhodnutí převzal vlastník objektu. Veškeré demoliční práce po tomto datu jsou nezákonné," konstatoval.

Firma nyní odstraňuje jen zdi a komíny, které hrozí zřícením. Podle zákona je nyní majitel povinen se zdržet veškerého jednání, které by mohlo možnou kulturní památku poškodit.

Odborníci se shodují, že z kláštera, který už téměř z poloviny neexistuje, by bylo možné zachránit a zrekonstruovat už jen kostel Povýšení sv. Kříže.

Majitel kláštera už jedná s developerem o tom, že na území po demolici budou postaveny bytové domy a občanská vybavenost.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře