Hokejisté Chebu chtějí vyhrát krajskou ligu

Václav Kmoníček. Foto: archiv MojeChebsko.czVáclav Kmoníček. Foto: archiv MojeChebsko.cz

Cheb - Trenérský přesun doslova z jednoho konce republiky na druhý uskutečnil v září 2015 hokejový kouč Václav Kmoníček. Z Karviné zamířil do Chebu, kde se pokouší nastartovat místní tým k případnému postupu do vyšší soutěže.

Reklama

Jak se vám pracovalo v Karviné? Jakou jste si odnesl sportovní zkušenost?

Měl jsem možnost poznat hokej na Moravě, protože Karviná hraje druhou ligu a potkává se s velmi kvalitními soupeři. Vsetín, Přerov, Hodonín, Poruba, Opava, Břeclav, Technika Brno, Frýdek-Místek, to je jen dílčí výčet účastníků soutěže. Ve většině těchto měst panuje výborná hokejová atmosféra, Přerov postoupil do první ligy. Na druholigové zápasy chodí na Moravě na některých stadiónech tři až čtyři tisíce diváků. Prezident klubu v Karviné se snažil vytvořit dobré podmínky.

Proč jste v Karviné nezůstal?

Chtěl jsem se vrátit blíž k domovu. Přece jen Karviná je z Čech dost daleko. Dostal jsem nabídku z Chebu a domluvili jsme se na mém příchodu.

Jak si vedou hokejisté Chebu v Krajské lize Karlovarského kraje?

Máme za sebou první čtvrtinu základní části. Jsme druzí za Mariánskými Lázněmi, s nimiž jsme prohráli 7:8 v řádné hrací době a 6:7 po samostatných nájezdech. Obě mužstva jsou nějakým způsobem srovnatelná. Další týmy Vřesová, Trstěnice a Ostrov jsou slabší.

Jsou utkání zajímavá?

Třeba při zápase s Mariánskými Lázněmi jsme dvě minuty před koncem řádní hrací doby prohrávali 4:6 a dokázali jsme si vynutit prodloužení. Lidem se to líbilo. Jenom jsme byli trošku zklamaní, že jsme nevyhráli.

Čím to, že v soutěži padá hodně gólů?

Někdy se to tak vyvine, ale góly přece k hokeji patří. Nedávno jsem byl na extraligovém duelu Chomutova s Plzní s výsledkem 7:5, takže bych na tom neviděl nic mimořádného.

Jaké jsou cíle Chebu?

Chtěli bychom krajskou ligu vyhrát a pokusit se bojovat o postup. Ale jestli se nám to podaří, nemohu dopředu říci. Vypadá to, že se budeme s Mariánskými Lázněmi tahat o první místo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře