Jihovýchodní obchvat Chebu čekají protihluková opatření

Obchvat Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.czObchvat Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.cz

Cheb - Obyvatelé bydlící u jihovýchodního obchvatu Chebu v Hájích uspěli se stížností na hluk. Kraj, kterému silnice patří, musí připravit protihluková opatření.

Reklama

Karlovarský kraj nechal zpracovat několik návrhů na omezení šíření hluku. Nejprve se obrátili na chebské zatsupitele, poté na kraj.

Z jednání vyplynuly tři varianty odhlučnění, které jsou vyhovující pro kraj i pro obyvatele Hájů. Jsou tři možnosti: dobudování protihlukové stěny, výsadba neopadavých dřevin a snížení  rychlosti pro nákladní automobily.

Uvažuje se například o stavbě 130 metrů dlouhé a 2,5 metru vysoké zdi. Ta by měla navázat na protihlukovou konstrukci, která už byla vybudována na mostě v průběhu vlastní stavby obchvatu.

Dalším opatřením je snížení rychlosti pro vozidla nad 3,5 tuny. Kamiony by tak v úseku musely jet jako v obci. Rychlost by tu byla snížená až na 50 kilometrů v hodině.

Posledním krokem je výsadba neopadavé zeleně. Pás dřevin by měl zachytit hluk z okružní křižovatky.

ČTĚTE:  Kraj najde možnost, jak odhlučnit obchvat u chebských Hájů

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře