Kraj najde možnost, jak odhlučnit obchvat u chebských Hájů

Z diskuse o obchvatu. Foto: archiv Karlovarský krajZ diskuse o obchvatu. Foto: archiv Karlovarský kraj

Cheb - Obyvatelé chebské části Háje si stěžují na hluk z nově vybudovaného jihovýchodního obchvatu Chebu, dokončeného v roce 2015.

Reklama

Krajský projekt obchvatu výrazně ulehčil dopravě v centru města, nicméně vyvolal protesty hájenských občanů. K překročení limitů hluku podle studie hygieniků nedošlo, Karlovarský kraj však přesto lidem v Hájích pomůže a bude hledat možnost, jak část obchvatu odhlučnit. Během dnešního jednání krajského zastupitelstva to potvrdil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Občané Hájů žijící v blízkosti obchvatu navštívili jednání krajského zastupitelstva, aby upozornili na hlučný provoz na trase, který neutichá ani v nočních hodinách. Požádali také o možnost vybudovat protihlukovou stěnu, která by problém vyřešila.

Starosta Chebu Petr Navrátil, který je zároveň krajským zastupitelem, připomněl, že v územním plánu města byl projekt od roku 1996, s čímž bylo třeba počítat při koupi pozemků i stavbě domů. Navíc město vnímá podobný problém i v případě sídliště Spáleniště, kde žije podstatně více obyvatel než v Hájích.

Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik zdůraznil, že díky vybudování jihovýchodního obchvatu se podstatně ulevilo lidem žijícím v centru Chebu, ale zároveň je nutné brát v potaz, že doprava na obchvatu poroste.

„To podstatné je, že v území Hájů obchvat desítkám obyvatel znepříjemňuje život. A i když splňuje limity hluku, nabízím, že zadám Krajské správě a údržbě silnic připravit analýzu, která popíše, jak by bylo finančně náročné odhlučnění části trasy, kdyby se například vybudovala protihluková stěna," uvedl Jan Pánik.

"Informaci předložím krajské radě a zastupitelům, aby věděli, s jakými náklady je třeba počítat. Pro rozpočet to nebude zásadní částka, ale je třeba taky vidět ty stovky milionů, které potřebujeme na opravy silnic II. a III. tříd, aby byly bezpečnější pro naše obyvatele. Bude na zastupitelích, jestli odhlučnění obchvatu předřadí před ostatní záležitosti. Věřím, že se rozhodnou správně,“ dodal náměstek karlovarského hejtmana.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře