Místo vysokoškolských kolejích byty. Tak zní plán v Chebu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

CHEB - Město si připravuje 10 milionů korun na rekonstrukci bývalých vysokoškolských kolejí, ze kterých chce vytvořit startovací byty.

Reklama

V takzvaném "modrém věžáku", kde toho času bývaly vysokoškolské koleje, by mohly vyrůst startovací byty. Mělo by jich vyrůst až na pět desítek. Město by přestavba mohla stát až 10 milionů korun.

Podle starosty Antonína Jalovce by Cheb mohl začít s přestavbou už příští rok na jaře. Nyní pracuje na stavební dokumentaci.

Cheb má s věžákem dobré úmysly. Chce tam vytvořit 56 nových malometrážních bytů o velikostech 1+kk a 2+kk. Má jít o startovací byty pro mladé. Město nechtělo, aby se do prostoru nastěhovali sociálně slabší občané, proto si ponechá kontrolu nad tím, komu bude byty pronajímat. Z objektu mohla rovněž vzniknout ubytovna pro mimochebské pracovníky z blízké průmyslové zóny, to však město také zamítlo.

K přestaveným kolejím Cheb také potřebuje postavit nové parkoviště. Mělo by se jednat o šestnáct parkovacích míst.

Vysokoškolská kolej dříve patřila Západočeské univerzitě, mezi studenty byl ale o ubytování v této budově velmi malý zájem, a tak kolej vedení univerzity zavřelo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách
Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti

Město finančně podpoří technické vzdělávání Město finančně podpoří technické vzdělávání
Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech
Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení


Komentáře