Místo vysokoškolských kolejích byty. Tak zní plán v Chebu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

CHEB - Město si připravuje 10 milionů korun na rekonstrukci bývalých vysokoškolských kolejí, ze kterých chce vytvořit startovací byty.

Reklama

V takzvaném "modrém věžáku", kde toho času bývaly vysokoškolské koleje, by mohly vyrůst startovací byty. Mělo by jich vyrůst až na pět desítek. Město by přestavba mohla stát až 10 milionů korun.

Podle starosty Antonína Jalovce by Cheb mohl začít s přestavbou už příští rok na jaře. Nyní pracuje na stavební dokumentaci.

Cheb má s věžákem dobré úmysly. Chce tam vytvořit 56 nových malometrážních bytů o velikostech 1+kk a 2+kk. Má jít o startovací byty pro mladé. Město nechtělo, aby se do prostoru nastěhovali sociálně slabší občané, proto si ponechá kontrolu nad tím, komu bude byty pronajímat. Z objektu mohla rovněž vzniknout ubytovna pro mimochebské pracovníky z blízké průmyslové zóny, to však město také zamítlo.

K přestaveným kolejím Cheb také potřebuje postavit nové parkoviště. Mělo by se jednat o šestnáct parkovacích míst.

Vysokoškolská kolej dříve patřila Západočeské univerzitě, mezi studenty byl ale o ubytování v této budově velmi malý zájem, a tak kolej vedení univerzity zavřelo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře