Na Zlatém vrchu v Chebu vzniknou parcely pro 4 rodinné domy

Pozemky na Zlatém vrchu. Foto: archiv Město ChebPozemky na Zlatém vrchu. Foto: archiv Město Cheb

Cheb - Pozemky, které se nachází v těsné blízkosti vyhlídkového pavilonu na Zlatém vrchu v Chebu, budou určeny pro výstavbu rodinných domů. Zastupitelé rozhodli, že město koupí 10 tisíc metrů čtverečních.

Reklama

Vzniknout by zde měly odhadem čtyři parcely pro rodinné domky. Město zde chce zároveň vybudovat schodiště, které propojí obytnou zónu na Zlaté louce se sídlištěm.

„Jde nám především o to, aby děti, které navštěvují školu na Zlatém vrchu, měly bezpečnou a co nejkratší cestu. V současné době se zde nachází pouze vyšlapaná cestička, která má skalnaté podloží a za deštivého počasí nebo v zimě je velmi nebezpečná,“ uvedl starosta Petr Navrátil.

Příjezd k parcelám by měl být zajištěn z komunikace při severním okraji pozemku.Město zajistí také jejich napojení na inženýrské sítě.

Pozemek město kupuje od jeho vlastníka za cenu 2 060 000 korun. „Cena přibližně 200 korun za metr čtvereční byla pro město velmi výhodná. Odrazí se to samozřejmě i při prodeji parcel případným zájemcům o stavbu domků,“ doplnil starosta.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře