Nemocnice v Mariánských Lázních neplatí odvody sociálního pojištění?

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Už od konce dubna 2017 Okresní správa sociálního zabezpečení v Chebu (OSSZ) omezila vlastnické právo na nemovitosti v areálu Nemocnice Mariánské Lázně. Tento stav stále trvá.

Reklama

Přestože se spekuluje o možném prodeji mariánskolázeňské nemocnice, situace pro možného zájemce nebude zřejmě příznivá.

Podle katastru nemovitostí je totiž stavební parcela, na které stojí budova vedena jako objekt občanské vybavenosti, zastavena z rozhodnutí správního orgánu.

Tím je Okresní správa sociálního zabezpečení v Chebu. Vyplývá to nejen z výpisu katastru nemovitostí, ale také z Přílohy v účetní závěrce k 31. prosinci 2016. Dokument je zveřejněn v obchodním rejstříku na Justice.cz. Redakce ho má k dispozici.

Jak se lze dočíst z dokumentu, 25. dubna 2017 byl na Katastrální úřad pro Karlovarský kraj doručen návrh na vklad zástavního práva na nemovitosti společnosti Nemocnice Mariánské Lázně.

"Příčinou pro zahájení řízení bylo rozhodnutí Okresní správy sociálního zabezpečení Cheb, které je reakcí na nesplacené částky odvodů sociálního pojištění. Ke dni 29.5.2017 je na listu vlastnictví č. 5164 evidováno omezení vlastnického práva z důvodů zástavního práva z rozhodnutí správního orgánu," stojí v příloze k účetní závěrce.

Redakce ZápadočeskýDeník.cz se několikrát pokoušela o vyjádření k situaci jak statutárního orgánu společnosti Nemocnice Mariánské Lázně, tedy jednatelů, tak vedení města.

Město Mariánské Lázně je menšinovým společníkem společnosti, která provozuje nemocnici. Do vydání tohoto článku stav na katastru nemovitostí přetrvává a redakce dosud nezískala jakoukoliv reakci k nastalé situaci od vedení nemocnice či spoluvlastníků.

SOUVISEJÍCÍ: Penta nemá zájem o nemocnici v Mariánských Lázních. Přitom vyjednává se Zavoralem o Roudnici

Změní nemocnice v Mariánských Lázních opět majitele?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře