Nová bytová zástavba v Chebu nahradí kasárny v demolici

Demolice kasáren v Chebu. Foto: archiv Město ChebDemolice kasáren v Chebu. Foto: archiv Město Cheb

CHEB - Po demolici zchátralých objektů v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu v Chebu vznikne nová bytová zástavba. V roce 2013 uspořádalo město urbanisticko-architektonickou soutěž, jejímž cílem bylo najít nejvhodnější budoucí využití bývalých kasáren a navazující lokality Špitálského vrchu.

Reklama

„Demolice hlavní budovy bude výrazně levnější, než jsme čekali. V rozpočtu jsme měli připraveno 5 milionů korun, na základě výsledků výběrového řízení to však nakonec bude pouze necelý milion. Rychle teď proto připravujeme zakázky na bourání dalších budov směrem k Ašské ulici,“ uvedl starosta Chebu Petr Navrátil.

Podle vítězného návrhu by místo kasáren měla vzniknout lokalita pro klidné bydlení - jak v rodinných domcích, tak v činžovních domech. Počítá se rovněž s výstavbou objektů občanské vybavenosti.

„Nyní si už necháváme zpracovat územní studie, která má říct, kudy povedou ulice, jaké bude rozložení parcel nebo jak bude vypadat dopravní napojení. Po dokončení demolice a vyčištění celého území chceme začít pozemky nabízet developerům,“ dodal starosta.

Město získalo nevyužívaný areál bývalých kasáren od státu v roce 2002. Podle smlouvy o bezúplatném převodu ho však následujících 10 let nesmělo komerčně využívat. Prázdné budovy tak dále chátraly.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře