Novinky v parkování v Chebu: V centru jen s kotoučem i nový automat

Parkovací automat v Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.czParkovací automat v Chebu. Foto: archiv MojeChebsko.cz

Cheb - V centru Chebu budou během roku 2016 platit další dílčí změny v systému parkování. Přibude například několik lokalit, kde bude možné zastavit pouze s parkovacím kotoučem na omezenou dobu.

Reklama

V centru přibudou místa, kde se bude dát zaparkovat jen na omezenou dobu, a to nejčastěji na 90 minut.

Půjde například o část Divadelního náměstí u budovy školky, o úsek ulice Obrněné brigády od městského úřadu ke knihovně nebo o několik míst před poliklinikou Astra v ulici Hradební, před bankou v ulici Sládkova a u kina na Májové.

Z dalších schválených opatření lze zmínit umístění parkovacího automatu do Kubelíkovy ulice nebo zákaz parkování na historickém Františkánském náměstí, a to s výjimkou svatebčanů či vozů archivu a Galerie 4.

Schváleno naopak nebylo doporučení pracovní skupiny zakázat parkování i v části Kostelního náměstí před farou.

"Návrhy, které schválila rada města, teď bude potřeba probrat ještě s dopravním inspektorátem. Platit by tak mohly začít někdy od podzimu,“ doplnil chebský starosta Petr Navrátil.

K prvním změnám parkovacího systému v centru Chebu došlo na začátku roku 2012, kdy v ulicích Školní, Jateční a v části Valdštejnovy vznikly takzvané modré zóny vyhrazené především pro držitele rezidentních a abonentních karet.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře