Odstartuje oprava Šaldovy a Janáčkovy ulice v Aši. Vznikne i okružní křižovatka

Pohled na okružní křižovatku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPohled na okružní křižovatku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

AŠ - Oprava Šaldovy a Janáčkovy ulice v Aši se blíží. Bude znamenat změny v dopravě.

Reklama

Rekonstrukce komunikací v ulicích Šaldova a Janáčkova bude zahájena v řádu týdnů.

"Přesný termín není ještě znám, spuštění stavby bude záviset především na vývoji počasí a sněhové pokrývce," sdělil mluvčí města Milan Vrbata.

Rozsáhlá stavba, která zkomplikuje život motoristům, bude pravděpodobně rozdělena do tří etap. Předpokládá se, že v první etapě, v období březen až květen, se bude rekonstruovat ulice Šaldova a ve 2. etapě od června do srpna ulice Janáčkova.

Okružní křižovatka mezi ulicemi Šaldova, Janáčkova, Sokolská a Klicperova je v rámci 3. etapy plánována na měsíce září a říjen 2017.

Investory stavby, která bude začínat na křižovatce ulici Šaldovy a Hlavní a končit pod sídlištěm v ulici Nemocniční, jsou dva subjekty – město Aš a Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje.

Zhotoviteli jsou dvě společnosti – pro KSÚS KK společnost Bögel-Krýsl, pro město Aš společnost ALGON Cheb.     

Pro kraj, který je vlastníkem komunikace v ulicích Šaldova a Janáčkova, bude společnost Bögel-Krýsl realizovat vozovku a okružní křižovatku s přeložkou ČEZ Distribuce a telefonního kabelu.

Pro město Aš bude společnost ALGON realizovat chodníky, napojení křižovatek, veřejné osvětlení, parkovací zálivy, zelené ostrůvky, autobusové zastávky, opěrnou zeď a oplocení.

Zhotovitel naší části stavby, společnost ALGON Cheb, vyhrál výběrové řízení v konkurenci dalších osmi uchazečům. V aukčním kole nabídl vítěz cenu za realizaci díla ve výši 10,9 miliónu korun včetně DPH.

"V současné době není schválen návrh objízdných tras, který musí být ještě projednán s provozovatelem linek městské hromadné dopravy. Najít optimální objízdné trasy je poměrně obtížné. Například do ulice Šaldovy ústí přes čtyři křižovatky jedenáct komunikací. Při rekonstrukci budou jednotlivé úseky pro veškerou dopravu zcela uzavřeny," dodal Milan Vrbata.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře