Penta nemá zájem o nemocnici v Mariánských Lázních. Přitom vyjednává se Zavoralem o Roudnici

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Většinový podíl mariánskolázeňské nemocnice je na prodej. Avšak o něj nemá zájem město a ani investiční skupina Penta. Ta přitom buduje zdravotnickou síť a o jiné špitály se uchází.

Reklama

Většinový podíl ve společnosti ovládající nemocnici v Mariánských Lázních by měl být opět na prodej. Vyplývá to z informací, které získal ZápadočeskýDeník.cz. Redakce o tom psala v listopadu 2017.

Na prodej je údajně 86% podíl ve společnosti Nemocnice Mariánské Lázně. Tento podíl vlastní Západní zdravotní. Tu ze sta procent vlastní West Bohemia Medical Holding.

Redakce se tehdy snažila získat informace o konečném vlastníkovi. "Co se týče vlastnické struktury, mohu sdělit jen to, co je veřejně dohledatelné v obchodním rejstříku. Tedy, že většinovým podílníkem v Nemocnice Mariánské Lázně  je společnost Západní zdravotní ovládaná West Bohemia Medical Holding," uvedl mariánskolázeňský starosta Petr Třešňák.

Své vlastnictví přímo nepotvrdil Jakub Zavoral, který do nemocnice vstoupil v roce 2015 a několik měsíců působil i jako jednatel. "Nehodlám komentovat své majetkové poměry, ani to, zda Nemocnici Mariánské Lázně vlastním či nevlastním," reagoval v listopadu 2017 Jakub Zavoral.

Redakci se podařilo ověřit, že Jakub Zavoral na podzim 2017 byl stále jediným akcionářem West Bohemia Medical Holding. Vyplývá to ze zápisu valné hromady z 15.9.2017. Dokument má redakce k dispozici.

Jakub Zavoral kromě mariánskolázeňské nemocnice je aktivní i v Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Je vlastníkem 50% podílu, který chce prodat investiční skupině Penta. Avšak to odmítá druhý spolumajitel Josef Krajník. Více o sporu Jakuba Zavorala v Roudnici nad Labem píše SeveročeskýDeník.cz.

Jakub Zavoral je v kontaktu s Pentou, které chce prodat podíly v roudnické nemocnici. Avšak podle zjištění MojeChebsko.cz Penta Hospitals CZ nemá zájem o získání vlastnictví nemocnice v Mariánských Lázních.

"O vstupu do nemocnice Mariánské Lázně neuvažujeme," sdělila na dotaz mluvčí Penty Lenka Holá.

SOUVISEJÍCÍ: Změní nemocnice v Mariánských Lázních opět majitele?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře