Přeshraniční cyklostezka z Aše do Wildenau se může stát realitou

Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comCyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Aš - Vedení města Aše jednalo ve Wunsiedelu o výstavbě nové cyklostezky. Nová trasa s by měla Aš spojit s obcí Wildenau.

Reklama

Uskutečnila se první oficiální schůzka vedení Okresu Wunsiedel a Města Aše k přípravě nové přeshraniční cyklostezky s pracovním názvem Perlová.

Zemský rada okresu Wunsiedel Karl Döhler představil vypracovánou studii proveditelnosti k nové cyklostezce spojující města Oberkotzau, Rehau, Schönwald, Selb-Plössberg a končící v obci Wildenau. Délka této cyklostezky by byla zhruba 27 km, povrch má být v celé délce asfaltový a trasa by měla vést v blízkosti nedávno zprovozněné železniční trati.

Tato cyklostezka by mohla být i přeshraničním projektem s napojením na město Aš. Podle starosty Dalibora Blažka je česká strana na cyklostezku připravena.

"V roce 2012  v rámci projektu Zelený pás Evropy naprojektovalo Sdružení Ašsko napojení státní hranice u Wildenau s Geipelovým parkem po tzv. Kostelní cestě, kudy chodili věřící z Německa do Aše do kostela," řekl ašský místostarosta Pavel Klepáček.

"Tato trasa by měla být pro novou cyklostezku zachována a hlavní částí vypracované projektové dokumentace je především lávka pro pěší a cyklisty přes silniční obchvat Aše. K tomu, aby se chodec či cyklista dostal bezpečně až k Okružní ulici, je ale nutné ještě vyřešit dvojnásobné křížení trasy se železnicí (1x směr Selb a 1x směr nádraží Aš-město)," dodal místostarosta.

Obě strany se dohodly,  že snahou bude připravit veškeré podklady a podat společnou žádost o dotaci z EU nejpozději na začátku roku 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla
Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod
Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům


Komentáře