Domažlické nemocnici hrozí v dubnu kolaps, obávají se na hejtmanství

Nemocnice. Foto: archiv MojeDomažlicko.czNemocnice. Foto: archiv MojeDomažlicko.cz

DOMAŽLICE - Na plzeňském hejtmanství vypukla obrazně řečeno panika. Z interního oddělení domažlické nemocnice chce odejít primář interního oddělení David Gerber a toto oddělení trpí personální nouzí, napsal server iDnes.cz.

Reklama

Provoz interny je od začátku roku omezený.

A někteří krajští politici burcují své kolegy k jednání. Na situaci v Domažlické nemocnici při jednání zastupitelů upozornil předseda zdravotního výboru Miloslav Zeman (ANO). "Odchází primář interny a hrozí její zavření. Zabývala se tím rada? Máte řešení?"

Na to reagoval Richard Pikner (TOP 09), který apeloval na vedení kraje, aby začalo jednat. "Nemůžeme čekat, až někdo vymyslí státní koncepci. To se děje dvacet let a žádná koncepce není."

Radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD) reagovala, že odhadnout situaci, jaká v Domažlicích bude v dubnu, je složité. "Zatím řešení nemáme. Intenzivně pracujeme na tom, abychom personální situaci zlepšili."

Domažlická nemocnice dlouhodobě těžko hledá lékaře. Pokud by přestala fungovat i interna, která je považována za základ každé nemocnice poskytující akutní péči, pro oblast Domažlicka by mohly nastat "krušné časy".

Hejtmanství prý chtělo zajistit výpomoc lékařů z Plzně, ale to nevyšlo s odkazem, že i nemocnice v krajském městě mají nedostatek lékařů.

Milena Stárková uvedla, že pokud dojde k nutnosti uzavřít oddělení akutní interny z důvodu nedostatku lékařů, existuje možnost rozdělit pacienty mezi  nemocnice ve Stodu a v Klatovech.

Jediným akcionářem Domažlické nemocnice je Plzeňský kraj.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům Muž okradl seniorku. Ta ho zpacifikovala a předala policistům
Babí léto stále nepřichází, počasí připomíná polovinu října Babí léto stále nepřichází, počasí připomíná polovinu října
Policie si posvítí na opilé strojvedoucí i přecházení po kolejích Policie si posvítí na opilé strojvedoucí i přecházení po kolejích

Město podpořilo hokejisty Sokolova. Ti chtějí uspět ve druhé lize Město podpořilo hokejisty Sokolova. Ti chtějí uspět ve druhé lize
Babiše a Faltýnka může stíhat policie kvůli Čapímu hnízdu Babiše a Faltýnka může stíhat policie kvůli Čapímu hnízdu
Muž se v Lokti popálil v paneláku, utekl do lesa a zemřel Muž se v Lokti popálil v paneláku, utekl do lesa a zemřel


Komentáře