Dva nové úseky na D6 mají urychlit dopravu na Karlovarsko

Dálnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czDálnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

D6 - Začala dlouho očekávaná výstavba dvou nových úseků dálnice D6. Jedná se o úseky Nové Strašecí – Řevničov a obchvat Řevničova ve Středočeském kraji. Úseky mají urychlit dopravu na Karlovarsko.

Reklama

Začala výstavba dvou úseků budované dálnice D6 ve Středočeském kraji. Hotovo má být v srpnu 2020.

Úsek Nové Strašecí - Řevničov bude dlouhý 5,5 kilometru, úsek obchvat Řevničova má být dlouhý 4,2 kilometru.

Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby do Karlovarského kraje.

"Pokračování dostavby D6 je pro náš kraj klíčové, jsme jedním ze tří strukturálně postižených regionů v republice, proto bychom přednostně měli mít řešené napojení na českou dálniční síť, aby se k nám dostali investoři, usnadnili jsme firmám přepravu zboží a výrobků, lázeňským hostům a turistům návštěvy kraje," komentovala zahájení výstavby hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

"Mám velkou radost, že se nyní daří naplnit náš slib a pokračovat ve stavbě, i když zatím mimo náš region. Už teď se moc těším, až obchvat Řevničova a silniční úsek Nové Strašecí - Řevničov budou hotové. A budu netrpělivě očekávat zahájení stavby první etapy obchvatu Lubence. Tyto úseky by měly být dostavěny v roce 2020. Za sebe musím říci, že nepolevím ve svém úsilí o to, aby k nově zahajovaným stavbám na D6 brzy přibyly další," dodala karlovarská hejtmanka.

Zahájení stavby obchvatu Lubence v Ústeckém kraji má začít v roce 2018.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře