Jak to dopadne s Thermalem? Pro festival je důležitý, vznikla i iniciativa

Hotel Thermal. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czHotel Thermal. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Bez hotelu Thermal si nelze představit filmový festival, navíc budova ze 70. let je symbolem Karlových Varů. Rekonstrukce dominanty v lázeňské části města je přitom stále i přes porklamace v nedohlednu.

Reklama

Karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) po skončení letošního 53. ročníku filmového festivalu varoval, že pokud nebude budova Thermalu, která slouží jako hlavní zázemí jedné z nejprestižnějších kulturních akcí v Česku, v blízké době rekonstruována, další ročníky jsou ohroženy.

Thermal nebude moci sloužit jako festivalové centrum, ve kterém je přitom největší filmový sál ve městě.

"Na hraně technického provozu je hotel Thermal, z mého pohledu. Byť je to nakašírované, tak při bližším pohledu si myslím, že moc ročníků v tomto stavu nepřežije,“ uvedl pro deník Právo Petr Kulhánek.

Stát, který je prostřednictvím ministerstva financí vlastníkem Thermalu, o rekonstrukci mluví a připravuje ji. Podle bývalého ministra financí a současného premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli rekonstrukci ministerstvo navýšilo základní jmění hotelu o 300 milionů korun.

Babiš navíc upozornil, že největší problém je venkovní bazén. Ten má již několik let vypuštěnou vodu, což dále degraduje konstrukci bazénu zejména v zimních měsících.

Největším problémem je uzavření bazénu pro město i podle obyvatel Karlových Varů, magistrát uspořádal anketu, ze které toto hodnocení vzešlo.

Do budoucnosti Thermalu se vložila i vnučka architektů hotelového komplexu Věry a Vladimíra Machoninových Marie Kordovská. Vznikla iniciativa Respekt Madam, podle které má Thermal obrovský potenciál.

"Byla bych ráda, aby lidé opět Thermal mohli využívat k plavání, tanci, návštěvě kina a kavárny," uvedla  pro iDNES.cz Marie Kordovská.

Podle informací ministerstva financí se zpracovává projektová dokumentace k rekonstrukci hotelu, která má stát zhruba 580 milionů.

Nejprve mají být rekonstruovány pokoje. Práce by měly začít na konci roku 2018 a trvat až do roku 2021. Stavební činnost nemá narušit pořádání filmového festivalu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře