Ostrovská porodnice je minulostí. Personál byl přesunut do Sokolova

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

OSTROV - Vyhlášená ostrovská porodnice definitivně ukončila provoz. Stalo se tak pod novým majitelem skupiny Nemos, jehož koncovým majitelem je investiční skupina Penta.

Reklama

Důvodem je podle vlastníka nemocnice malý počet porodů. Ten se pohyboval kolem 400 novorozenců ročně. Podle zdravotních pojišťoven, konkrétně Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), je minimální počet 600 porodů za rok.

VZP také uvedla, že o rodičky bude karlovarském regionu postaráno. Mají jezdit buď do Karlových Varů nebo Sokolova.

Právě v Sokolově má v pronájmu poskytování zdravotní péče v krajské nemocnici také Nemos Group. Do zdejší nemocnice se z Ostrova do práce přesouvají nejen porodní asistentky, ale také lékaři.

SOUVISEJÍCÍ: Porodnice v Ostrově končí. Rodičky mají jezdit do Karlových Varů či Sokolova

Proti rušení porodnice vznikla v Ostrově petice.

"Klíčovým faktorem byl klesající počet porodů," uvedla pro Českou televizi mluvčí Nemosu Markéta Singerová. Podle ní "nenahrávala ani situace, že ke konci roku skončí smlouvy se zdravotními pojišťovnami".

Inciátorka petice Pavlína Lišková uvedla pro ČT, že nevole je i kvůli tomu, že rodičky budou muset dojíždět jinam.

Z Ostrova do Sokolova dojíždí i gynekoložka Markéta Kubalová. Ta pro veřejnoprávní televizi popsala rozdíly mezi Ostrovem a Sokolovem.

Podle ní zatímco ostrovská porodnice měla malý kompaktní tým spíše rodinného typu, v Sokolově prý "do karet" hraje zázemí, například velkého operačního sálu.

To ředitel Nemocnice Sokolov Jaroslav Kratochvíl pro ČT řekl, že rodičky si porodnici vybírají podle porodníka a nikoliv, zda porodnice je blízko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře