Porodnice v Ostrově končí. Rodičky mají jezdit do Karlových Varů či Sokolova

Nemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

OSTROV - Porodnice v ostrovské nemocnici skončí. Potvrdilo to vedení špitálu. Rozhodnutí údajně nezvrátí ani petice maminek.

Reklama

O plánovaném kroku MojeKarlovarsko.cz již informovalo, minulý týden informace oficiálně potvrdilo vedení nemocnice.

Klíčovým faktorem podle vedení nemocnice je klesající počet porodů. "V roce 2017 se v ostrovské porodnici narodilo 413 dětí a odhad pro rok 2018 činí už jen cca 300 - 350 porodů," uvedla nemocnice v prohlášení.

SOUVISEJÍCÍ: V nemocnici Ostrově asi skončí porodnice. Penta chce představit novou koncepci

"Celé situaci nenahrává ani skutečnost, že na konci roku 2018 dojde k ukončení platnosti smluv se zdravotními pojišťovnami. Ty neobnoví smlouvy s těmi zařízeními, které nedosáhnou na hranici 600 porodů za rok," uvedla dále nemocnice.

Nemos Group, provozovatel nemocnice v Ostrově, dále plánuje rozvíjet špitál podle nové koncepce. "Nemocncie bude směřovat k elektivní a následné péči," uvedlo vedení zdravotnického zařízení.

"Nemocnice provozovala již od roku 2017 dětské a novorozenecké oddělení v krizovém personálním režimu. Problém s nedostatkem zdravotnického personálu pak definitivně vyvrcholil na začátku roku 2018 i na gynekologicko – porodnickém oddělení, kdy odešlo několik dalších zdravotníků," uvedla nemocnice.

Provoz gynekologicko – porodnického oddělení a dětského a novorozeneckého oddělení skončí k 1. červenci 2018. Nemocnice bude i nadále pro pacientky zabezpečovat provoz gynekologické ambulance.

Penta Hospitals CZ, která vlastní Nemos Group, má představu, že bude rodičky směrovat například do Sokolova.

"Dobrou zprávou je, že jsme připraveni postarat se o budoucí rodičky z přilehlého regionu a nabídnout jim porodnickou a s ní spojenou následnou péči v Nemocnici Sokolov, která patří do naší sítě zdravotnických zařízení. Máme zrekonstruované gynekologicko – porodnické oddělení, jak sály tak celé šestinedělí a kvalitní zdravotnický tým odborníků. Moderní a především příjemné a rodinné zázemí a dostatek personálu nám umožní zajistit kvalitní péči všem rodičkám, které se rozhodnout využít služeb naší porodnice,“ komentovala novou koncepci Barbora Vaculíková, ředitelka společnosti Penta Hospitals CZ, vlastníka ostrovské nemocnice.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: V Lokti vznikne škola pro budoucí policisty

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře