Referendum o Vřídelní kolonádě ve Varech zatím nebude

Ilustrační snímek, Hotel Thermal. Foto: MojeKarlovarsko.czIlustrační snímek, Hotel Thermal. Foto: MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Čas tlačí organizátory referenda zabývající se výstavbou repliky Vřídelní kolonády v Karlových Varech.

Reklama

I kdyby organizátoři referenda stihli nasbírat potřebný počet podpisů, referendum by se nestihlo uskutečnit do říjnových sněmovních voleb. A v tom je kámen úrazu. Referendum by jinak přišlo na 900 tisíc korun.

„My rozpočtové opatření, kterým se vyčlení prostředky na konání referenda, uděláme, přestože návrh referenda byl zatím vrácen organizátorům, protože při kontrole podpisů bylo zjištěno asi 1 200 vadných," řekl Českému rozhlasu Karlovy Vary primátor města Petr Kulhánek.

Organizátorům zatím chybí k možnosti vypsání referenda 990 platných podpisů. Minimální hranice k referendu činí 3 870 podpisů.

Pokud se potřebné podpisy najdou, referendum by se mohlo vypsat v lednu spolu s prezidentskými volbami. V řijnu s těmi sněmovními se to s největší pravděpodobností už nestihne.

Proč tolik povyku? Obhájci petice požadují zboření Vřídelní kolonády z 70. let minulého století a výstavbou její repliky podle architektů Hermanna Helmera s Ferdinandem Fellnerem ze závěru 19. století.

Zatím ale není jasné, že se objeví replika právě podle těchto architektů, protože město rovněž vyhlásí architektonickou soutěž s dalšími návrhy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách
Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti Roudenský hřbitov se otevře veřejnosti

Město finančně podpoří technické vzdělávání Město finančně podpoří technické vzdělávání
Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech
Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení Chtěl si nechat vyprostit auto od policie. Hrozí mu vězení


Komentáře