Referendum o Vřídelní kolonádě ve Varech zatím nebude

Ilustrační snímek, Hotel Thermal. Foto: MojeKarlovarsko.czIlustrační snímek, Hotel Thermal. Foto: MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Čas tlačí organizátory referenda zabývající se výstavbou repliky Vřídelní kolonády v Karlových Varech.

Reklama

I kdyby organizátoři referenda stihli nasbírat potřebný počet podpisů, referendum by se nestihlo uskutečnit do říjnových sněmovních voleb. A v tom je kámen úrazu. Referendum by jinak přišlo na 900 tisíc korun.

„My rozpočtové opatření, kterým se vyčlení prostředky na konání referenda, uděláme, přestože návrh referenda byl zatím vrácen organizátorům, protože při kontrole podpisů bylo zjištěno asi 1 200 vadných," řekl Českému rozhlasu Karlovy Vary primátor města Petr Kulhánek.

Organizátorům zatím chybí k možnosti vypsání referenda 990 platných podpisů. Minimální hranice k referendu činí 3 870 podpisů.

Pokud se potřebné podpisy najdou, referendum by se mohlo vypsat v lednu spolu s prezidentskými volbami. V řijnu s těmi sněmovními se to s největší pravděpodobností už nestihne.

Proč tolik povyku? Obhájci petice požadují zboření Vřídelní kolonády z 70. let minulého století a výstavbou její repliky podle architektů Hermanna Helmera s Ferdinandem Fellnerem ze závěru 19. století.

Zatím ale není jasné, že se objeví replika právě podle těchto architektů, protože město rovněž vyhlásí architektonickou soutěž s dalšími návrhy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře