V Lokti vznikne škola pro budoucí policisty

Policie, ilustrační foto. Zdroj: pixabay.comPolicie, ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

KARLOVARSKO – Nová pobočka Vyšší policejní školy a Střední policejní školy ministerstva vnitra v Holešově by měla vzniknout v rámci loketské průmyslové střední.

Reklama

Dle slov hejtmanky Jany Vildumetzové může Střední průmyslová škola nabídnout vhodné prostory s internátem, jídelnou i dalším zázemím.

Nová pobočka by prý mohla nalákat studenty i z jiných regionů a přispět k řešení dlouhodobého problému nedostatku policistů v kraji.

K otevření pobočky by mohlo dojít v září 2019, případně v září 2020, nicméně nutná je garance ministerstva vnitra, že bude pobočka skutečně otevřena. V prvním školním roce by pak měli být v provozu dvě až tři třídy.

Střední policejní škola v Holešově nabízí čtyřletý obor Bezpečnostně právní činnost, mezi odborné předměty patří například bezpečnostní činnost, informační technologie či střelecká příprava.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele
Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse
Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu

Festival Blik Blik rozzářil Plzeň Festival Blik Blik rozzářil Plzeň
Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách


Komentáře