V nemocnici Ostrově asi skončí porodnice. Penta chce představit novou koncepci

Nemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

OSTROV - Nemocnice v Ostrově bude zřejmě bez porodnice. Majitel špitálu Nemos Group, kterou ovládá Penta Hospitals CZ, mění strategii. MojeKarlovarsko.cz získalo informace jako první, co se chystá.

Reklama

"Budouci maminky či maminky v očekávání miminka, měly byste vědět, že od 1.7. 2018 se, i přes minulé ubezpečení vedení, že provoz bude zachován, naše porodnice definitivně ruší. Dozvěděli jsme se to na provozní schůzi. Do konce června jedeme v běžném režimu a k 30.6.2018 definitivní uzavření," uvedla jedna z diskutujících na Facebooku věnovaném Ostrovu.

Informaci o uzavření porodnice v ostrovské nemocnici nepřímo potvrdila pro MojeKarlovarsko.cz mluvčí Penta Hospitals CZ Lenka Holá.

"V Nemocnici Ostrov chceme poskytovat špičkovou a kvalitní zdravotní péči a máme jasný plán, jak ji rozvíjet. Každopádně se snažíme zohlednit skutečné potřeby regionu. Pokud jde o porodnici, nejsou uzavřena všechna klíčová jednání. Ostrovskou porodnici dlouhodobě trápí pokles počtu porodů (pokles v řádu sto ročně) a nedostatek personálu. Dva klíčové faktory, které mohou mít v budoucnu vliv na kvalitu poskytované péče," uvedla mluvčí majitele nemocnice.

"Všem je nám z toho moc smutno. Následná péče bude Pentě vydělávat mnohem více, ale kdo jim tu zůstane pracovat to tedy nevím. Už teď je na lůžkách následné péče málo personálu," dodala diskutující ze sociální sítě.

"Oficiální tisková konference k tématu ostrovské porodnice je plánována na 22. března 2018," podotkla Lenka Holá z Penty Hospitals CZ.

Penta Hospitals CZ vstoupila do Nemos Group začátkem roku 2017.

SOUVISEJÍCÍ: Penta chce změnit zdravotní péči v nemocnici Sušice z akutní na ambulantní

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře