Boj zdravotních sester ve Varech a Chebu o zvýšení mezd pokračuje

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czNemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY, CHEB - Tahanice o zvýšení mezd pro střední zdravotnický personál v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) pokračuje. Peníze by Karlovarský kraj transferoval z loňského přebytku krajského rozpočtu, nastínila hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Reklama

Konečné slovo tohoto řešení bude mít krajská rada a poté zastupitelé kraje.

Zdravotníci v Karlových Varech a Chebu usilují o zvýšení mezd a atmosféra v nemocnicích je napjatá. Jedním z "nátlakových" metod je i možná hromadná výpověď zaměstnanců.

Plán je následující: Prvních deset milionů korun od kraje pro KKN je určeno na desetiprocentní navýšení platů pro zdravotní sestry a další pomocný zdravotnický personál. U zdravotních sester by se navýšení projevilo o 2 tisíce korun. Jenže sestry požadují 2000 korun požadují celkové zvýšení platů o 5 tisíc korun.

V případě kladného přijetí návrhu hejtmanky by bylo navýšení zhruba o další dva tisíce korun.

Situace ve zdravotnictví je napjatá nejen v Karlovarském kraji, ale po celém Česku. Nemocnice mají nedostatek zdravotních sester a různá zařízení je lákají na mnohé benefity.

Například skupina Agel, která provozuje nemocnice především v Moravskoslezském kraji, plánuje vlastní střední zdravotnickou školu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře