Chodov chce být členem Svazu měst a obcí ČR

Městský úřad Chodov. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czsMěstský úřad Chodov. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czs

Chodov - Chodov plánuje vstup do Svazu měst a obcí České republiky. Záměr už schválili radní, na stůl ho dostanou na svém nejbližším jednání zastupitelé, kteří budou mít konečné slovo.

Reklama

„Svaz obcí za poslední dobu vyrostl ve velkou profesní skupinu, jež má váhu a umí moderovat diskuse na nejrůznější témata, včetně připravovaných zákonných změn,“ vysvětlil krok Chodova starosta Patrik Pizinger.

Ten se chce nyní intenzivně věnovat tomu, aby se Chodov v budoucnu stal obcí s rozšířenou působností, takzvanou obcí třetího typu (stupně).

Obyvatelé bezmála patnáctitisícového Chodova, který je druhým největším městem v sokolovském okrese a pátým v Karlovarském kraji, po změnách ve státní správě přišli o řadu agend.

Ve městě tak například chybí živnostenský úřad či stálá pobočka finančního úřadu. Kvůli vyřízení občanského průkazu a pasu, je nutné jet do Sokolova.

„Z mého pohledu má členství ve svazu smysl. Mimo jiné můžeme čerpat právní poradenství a další služby a výhody,“ doplnil starosta Pizinger s tím, že za roční členství zaplatí město 35 tisíc korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Sokolovsko

Spasí Horváth Sokolov? Po letech v Plzni čeká Horviho výzva ve druhé lize Spasí Horváth Sokolov? Po letech v Plzni čeká Horviho výzva ve druhé lize
Sokolovská uhelná investuje další miliony do zóny Silvestr Sokolovská uhelná investuje další miliony do zóny Silvestr
Víkendové vlaky jezdí přes léto do Horního Slavkova Víkendové vlaky jezdí přes léto do Horního Slavkova

Chodovská galerie představuje Fotoinformel Evy Hubatové Chodovská galerie představuje Fotoinformel Evy Hubatové
Pomáhá nám spolupráce s Karlovými Vary, říká Mikuláš Antonik ze Sokolova Pomáhá nám spolupráce s Karlovými Vary, říká Mikuláš Antonik ze Sokolova
Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti


Komentáře