Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti

Mikuláš Antonik. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czMikuláš Antonik. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

Sokolov - Jen o vlásek unikl hokejistům Baníku Sokolov v loňské sezóně postup do první ligy. Další pokus o klubový úspěch a průnik výš mají v probíhajícím ročníku druholigové soutěže, v níž patří podle očekávání k předním celkům skupiny Západ.

Reklama

Sokolovský tým vede kouč Mikuláš Antonik  (ročník narození 1973), který zúročuje i trenérské extraligové zkušenosti. A třebaže momentálně působí „jen“ ve druhé lize, pracuje pořád s velkou hokejovou energií a neúnavným úsilím.

Jak vzpomínáte na svoje extraligové etapy?

Z postu trenéra juniorů Karlových Varů, se kterými jsme vyhráli v roce 2008 nejvyšší soutěž, jsem přešel ke karlovarskému áčku v extralize. A byl jsem hned v následující sezóně coby asistent trenéra Josefa Palečka u historického mistrovského titulu karlovarského hokeje. Jenže po triumfu v roce 2009 jsme byli v průběhu dalšího extraligového ročníku odvoláni. Odešel jsem do prvoligové Kadaně a po třech sezónách do Chomutova, který zrovna postoupil do extraligy. Byl jsem asistentem Jiřího Doležala, a když ho odvolali, vedl jsem Chomutov sám jako hlavní trenér. A když odvolali i mě, vzal to Jiří Čelanský.

Už jste se vyrovnal s nuceným odchodem z Chomutova?

Rozchod s Chomutovem byl zvláštní. Nerozešli jsme se úplně v nejlepším. Byla to nepochopená věc, ke které se už nechci příliš vyjadřovat.

A zanedlouho jste se prakticky vrátil do karlovarského hokeje.

Byl jsem osloven generálním manažerem klubu Miroslavem Vaňkem s tím, že v Sokolově rozjíždějí projekt. Na jeho základě se sokolovské mužstvo stane farmou Karlových Varů, a abych ji vedl. Nic jsem proti tomu neměl a na nabídku jsem kývl.

Jaký byl váš první trenérský rok v Sokolově?

Udělali jsme šňůru asi pětadvaceti zápasů ve druhé lize bez porážky. Základní částí jsme prošli suverénním způsobem a hokejem jsme se bavili. I v play-off  jsme vyhrávali série a dostali jsme se do baráže o postup. Bohužel kluci byli trochu vyplašení, chyběly jim zkušenosti. Pak jsme se srovnali a postup nám unikl o jeden bodík. Těžko spekulovat, kde jsme ho ztratili. Nebo jestli nás Prostějov předstihl jen díky kontumaci, která mu přinesla body navíc. Už nemá cenu se v tom hrabat.

Napadne vás otázka, jak byste si asi vedli v první lize v případě postupu?

Je to odvislé od peněz. A zda by se podařilo sestavit kádr pro vyšší soutěž. Každopádně by sezóna nebyla jednoduchá a chtěli bychom ji jen přežít a postupně tým stabilizovat, aby to fungovalo.

Ale to jsou jen úvahy, takže zůstaňme u reality. Co aktuální spolupráce s Karlovými Vary?

Náš nejlepší střelec z počátku sezóny Flek už hraje za Energii v extralize. Naopak v Sokolově se uplatňují kluci, kteří byli zpočátku v širším kádru karlovarského celku. A jsou připraveni se v případě potřeby do Energie vrátit. Mám tím na mysli případná zranění apod., což samozřejmě nikomu nepřeji. Škoda, že Roman Prošek ukončil ze zdravotních důvodů kariéru. Byl oporou naší defenzivy. Celkově se snažíme být mezičlánkem mezi karlovarskou juniorkou a áčkem. Z toho důvodu by mladí kluci potřebovali hrát více než jeden zápas za týden.

Jaká je úroveň druhé hokejové ligy?

Jsou v ní kvalitní utkání. Hlavně se o to starají Kobra Praha, Tábor, ale i Kolín, Vrchlabí i další týmy. A doufám, že také Sokolov. Závěr sezóny obstará souboj tří nejlepších druholigových mužstev z obou skupin, tedy z Čech i Moravy, o jedno volné místo pro postup do první ligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře