Hala, antuka i písek. Volejbaloví mladíci dřou na soustředění

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

KARLOVY VARY - Měsíc před zahájením svých ligových soutěží ladí formu junioři a kadeti Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko na soustředění v Merklíně. „Družstvo je ubytované v místním penzionu, kde se také stravuje, snídaně, oběd a večeře jsou doplněny o pitný režim, který chlapci využívají na tréninkové jednotky,“ popsal trenér mládeže Vít Mašek.

Reklama

Tréninkové jednotky jsou na soustředění každý den dvě stěžejní, volejbalisté absolvují dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, večer pak regenerují v sauně a v bazénu. K sedmnácti hráčům se v průběhu soustředění připojili ještě dva volejbalisté z Prahy, kteří by měli být posilami do nové sezony. Kromě toho je v jednání přestup dalšího talentovaného hráče ze Sokolova.

„Čekáme na podmínky jeho mateřského klubu, jedná se o to, jak bude probíhat jeho případné hostování od nás do Sokolova po jeho přestupu k nám,“ prozradil Mašek.

Na soustředění chybějí klubové naděje Tomáš Petrák a Jiří Škubal, kteří se připravují s A-týmem. O hráče se v Merklíně starají tři trenéři. Metodicky vede soustředění Milan Bican, jeho asistenty jsou Miroslav Křížek a Vít Mašek.

„K dispozici máme halu, antukové kurty i kurty na plážový volejbal,“ doplnil kouč Mašek. Desetidenní příprava v Merklíně trvá do 27. srpna. O den dřív se mladíci Karlovarska představí na turnaji v Chebu. V dalším týdnu je pak čeká atraktivní konfrontace s mužským B-týmem Karlovarska.

Ve druhé polovině září odstartují mladíkům ligové soutěže. Několik zápasů juniorského družstva se opět odehraje v Ostrově, se kterým složky mládeže VK ČEZ Karlovarsko dlouhodobě spolupracují. Ve městě Ostrov bude také během sezony působit trenér Miroslav Křížek s jedním družstvem. Do prvoligové soutěže vstoupí junioři 17. září a o šest dní později začíná prvním turnajem extraliga kadetů.

AUTOR: VK KARLOVARSKO

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře