Smečař Málek: Denně se učím od největších osobností volejbalu

Volejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK KarlovarskoVolejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - Kdykoli zabrousíte na web nebo na facebook volejbalového Karlovarska, máte jistotu, že příspěvek, který čtete, prošel rukama Zdeňka Málka. Extraligový smečař působí v klubu od jeho založení v roce 2014 a stejně dlouho se stará i o jeho internetovou propagaci. „Doba vyžaduje neustálý nápad, vývoj, invenci, jednoduchost,“ říká v rozhovoru smečař VK ČEZ Karlovarsko Zdeněk Málek.

Reklama

Jaké byly tvoje volejbalové začátky?

Už jako malí jsme doma s bráchou a taťkou odbíjeli bagrem. Později jsem k volejbalu přičuchnul na základní škole, kde byl pan ředitel vášnivý sportovec všeho druhu. Po pár tréninkách mě to chytlo a dosud nepustilo.

Co považuješ za zlomový okamžik své volejbalové dráhy?

Těch momentů bylo víc. Obecně se dá říct, že kromě nějakého talentu je potřeba mít možnosti pro vlastní další rozvoj. Když například na Vysočině není kde trénovat, není ani motivace se zlepšovat a opačně. Proto mě třeba táta v devítce na základní škole vozil třikrát týdně do Velkého Meziříčí, kde hráli kadeti i junioři extraligu. Poté asi důležitý moment byl, když mi Příbram po juniorském věku dala důvěru a měli o mě zájem. Za to jim moc vděčím.

Kdy sis uvědomil, že by ses mohl volejbalem živit?

Když jsem končil juniorský věk, dostal jsem možnost si kolem Vánoc zatrénovat s extraligovou Příbramí. Bylo mi jasné, že nikdy nebudu ranař jako třeba Kriši nebo Křesťan. Ale po debatě s trenérem a manažerem jsme nějakou vhodnou pozici v tým našli.

A z Příbrami jsi zamířil do Karlovarska, do klubu, který hraje pravidelně extraligové semifinále i evropské poháry.

V Karlovarsku se denně učím od největších osobností českého volejbalu. Práce v posilovně, taktika, dril, technické věci, nasazení.. Karlovarsko je kvalitní manšaft a i tréninky jsou na vyšší úrovni. Evropské poháry jsou kapitola sama pro sebe.

V Karlových Varech žiješ už tři roky. Co se ti tu líbí a čemu ses musel přizpůsobit?

Karlovy Vary jsou hezké město, moc se mi líbí. Dá se říct, že jsem se tu životně našel. Jediná nevýhoda je, že to mám v létě domů trochu dál.

Volejbalisté zpravidla nevyhledávají běhání, zvlášť ne dlouhé tratě, ale ty se pravidelně účastníš vytrvalostních závodů včetně půlmaratonů. Jak si to máme vysvětlit?

Já sám nevím, možná nějaké geny... mamka běhala orientační běhy. Ne, ale dělám to hlavně proto, že si u toho odpočinu, odreaguju se, vypnu hlavu, vyplavím endorfin. Stejně jako většina běžců.

Pochlub se nějakým běžeckým osobním rekordem...

Dva měsíce tréninku a čas 1:42:36 v Olomouci na půlmaratonu.

Jsi programátorem a expertem na informační technologie. Co tě k téhle oblasti přitahuje?

Asi logické a aplikační myšlení, které mám. To je ten hlavní zdroj, který mě u toho drží. V neposlední řadě to jsou návštěvníci, kterým denně zprostředkovávám dostupnost informací na internetu.

V rámci klubu se staráš o internetové stránky a facebookový profil, které jsi sám zakládal. Jak jsi spokojený s jejich návštěvností?

Velmi. Na webu se v době play-off pohybujeme přes deset tisíc unikátních návštěv měsíčně, máme kolem devětadvaceti tisíc zobrazených stránek. Ročně se pak pohybujeme kolem sedmdesáti tisíc návštěv a přes 220 tisíc zobrazení. Facebook je kapitola sama pro sebe. Nabízí klubům velké možnosti sebeprezentace. Doba vyžaduje neustálý nápad, vývoj, invenci, jednoduchost. Fanoušci na facebooku si navykli dostávat tímto kanálem informace o dění v klubu včetně jeho zákulisí. Čím jednodušší obsah, jako jsou video a fotky, tím lepší.

A na co se může uživatel webu a facebooku VK Karlovarsko v nejbližší době těšit?

Hlavně doufám na aktuálnost obou kanálů, pravidelné informace, program zápasů, tabulky, střípky, postřehy a srandičky. A to u všech klubových složek po celý rok.

VIZITKA:

Zdeněk MÁLEK (*7. 11. 1990)
Výška: 192 cm
Post: smečař
Kariéra: SKO Hlinsko, Spartak Velké Meziříčí, VO Příbram Klubové úspěchy: bronz v extralize 2015/16; 7x semifinále extraligy; 3x stříbro v Českém poháru VK ČEZ Karlovarsko: od 2014; bronz v extralize, stříbro v Českém poháru Věděli jste? Zdeněk se věnuje programování a IT, v Karlovarsku spravuje klubový web a facebook.

AUTOR: VK KARLOVARSKO

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře