Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Volejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK KarlovarskoVolejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.

Reklama

Jak jste vlastně s volejbalem začínal?
S volejbalem jsem začínal na FZŠ Brdičkova, která se nachází v pražské čtvrti Lužiny. Před volejbalem jsem si prošel takovým tím klasickým sportovním kolečkem, kdy moji rodiče zkoušeli, jaký sport by mě mohl bavit.

A kdy jste si uvědomil, že byste se mohl volejbalem živit?
Když jsem podepsal svoji první profesionální smlouvu v ČZU Praha. To mi problesklo hlavou, že je přece super dělat to, co mě tak moc baví, a ještě si tím vydělat nějakou korunu.

Měl jste hned jasno, že z vás bude libero?
Ještě v žácích jsem hrál jako smečař. A i v kadetech bych to nejspíš zvládl, ale díky dobré prozřetelnosti mládežnických trenérů – Maliny, Johna a Kočky – jsem se už od kadetů začal specializovat na libero. Za to jim jsem dodnes vděčný.

Co považujete za zlomový okamžik vaší volejbalové dráhy?
Těch okamžiků bylo víc. První velice silný byl asi ten, když jsem byl kategorií mladší žák a dokázal jsem svoje rodiče přemluvit a přesvědčit, že namísto na rodinnou dovolenou chci jet na týden na volejbalové soustředění. Tam i rodiče pochopili, že ten sport beru vážně. Pak to byl určitě okamžik, kdy jsem přestoupil z mládeže do mužského A týmu, nebo když jsem opouštěl Prahu a vydal se za volejbalem do Karlových Varů. V tom roce jsem vlastně dostal i svou první pozvánku do národního týmu.

Jak jste se volejbalově posunul přestupem do Karlovarska?
Vary byly velkým skokem, co se týče profesionalismu. Získal jsem tu i svou první seniorskou medaili.

Nakolik se změnila vaše pozice v týmu oproti ČZU?
Kromě prvních pár sezon to byl vždycky velice mladý tým, kde jsem poslední roky byl jeden z nejstarších. Do Varů jsem přišel naopak jako jeden z nejmladších, tudíž pozice byla trošku rozdílná.

A co život v Karlových Varech? Co jste si tu oblíbil?
Život ve Varech je pohodový, je o dost poklidnější než v Praze, všechno je tu blízko, zdravíte se s lidmi na ulici, je to příjemné.

Nedávno jste se stal tatínkem. Co vás na téhle nové roli překvapilo?
Nedá se říci, že by mě něco překvapilo, na dítě jsme se manželkou těšili a myslím si, že i dostatečně připravili. Takže jestli mě něco překvapilo, tak jedině příjemně.

Co byste si přál do nadcházející sezony?
To je jednoduché, pohárové i ligové finále, kde by Vary vyhrály poslední zápas.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karlovarsko

Smečař Málek: Denně se učím od největších osobností volejbalu Smečař Málek: Denně se učím od největších osobností volejbalu
Mám chuť se pořád zlepšovat, říká reprezentační smečař Zmrhal Mám chuť se pořád zlepšovat, říká reprezentační smečař Zmrhal
Hala, antuka i písek. Volejbaloví mladíci dřou na soustředění Hala, antuka i písek. Volejbaloví mladíci dřou na soustředění

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat
Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky
Mladík měl znásilnit šestnáctiletou dívku. Hrozí mu deset let Mladík měl znásilnit šestnáctiletou dívku. Hrozí mu deset let


Komentáře