Volejbalisté Karlovarska vládnou extralize

Volejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK KarlovarskoVolejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - Tomu se říká úspěšný rozjezd! Po třetím kole nejvyšší soutěže volejbalistů zůstává už jen jediný tým s plným počtem bodů: VK ČEZ Karlovarsko. Svěřenci kouče Jiřího Nováka překonali i další překážku hladce, vicemistry z Brna porazili 3:0 na sety. „Hráči plní taktické pokyny a v určitých fázích utkání se správně rozhodnou,“ pochvaloval si trenér po úspěšné extraligové dohrávce.

Domácí volejbalová mašina se rozjela naplno v polovině úvodní sady, kdy Karlovarsko odskočilo ve skóre do bezpečného vedení a celý set získalo rozdílem deseti bodů.

Jediný kritický moment přišel ve druhé části. Před druhým technickým time outem vedli hosté 16:10. „Do vedení se Brno dostalo i našimi chybami, hlavně když jsme nevyužili některé standardní situace,“ zlobil se kouč Novák. Vzápětí ale připravil několik rošád v sestavě a skóre se začalo obracet.

„Trpělivou hrou jsme stahovali bod po bodíku, nesledovali jsme skóre a řekli si, že budeme hrát, jako by to bylo 0:0 a čekat, jestli nám Brno nabídne nějakou šanci.“ Hráči Karlovarska trestali sebemenší zaváhání soupeře, euforická koncovka setu pak byla v režii nahrávače Daniela Končala a střídajícího univerzála Michala Kriška.

Ve třetím setu už zase zářil jeho kolega, první univerzál Eric Mochalski. Americký volejbalista dovedl Karlovarsko k jasnému vítězství po setech 25:15, 25:23 a 25:17.

Sám přispěl k výhře šestnácti body a byl vyhlášen hvězdou utkání. „Důležité bylo, že se nám dařilo na servisu a dostali jsme tak soupeře pod tlak, zároveň jsme měli kvalitní příjem,“ hledal Mochalski příčiny úspěchu. „Celý tým hrál moc dobře, výbornou práci odvedl Daniel (Končal), je to skvělý nahrávač, nám ofenzivním hráčům to hodně usnadňuje.“