Zápasy v Karlovarsku jsou naprostá bomba, říká smečař Marek Zmrhal

Volejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK KarlovarskoVolejbalisté Karlovarska. Foto: archiv VK Karlovarsko

KARLOVY VARY - V uplynulé sezoně zažíval jeden skok za druhým, s týmem Brna prošel do finále poháru i extraligy a prosadil se až do národního mužstva. A výzvy pokračují: od nové sezony obléká Marek Zmrhal dres Karlovarska. „Už dolaďujeme jen detaily,“ poznamenal reprezentační smečař před soubojem se svým bývalým klubem.

Reklama

Nastupujete poprvé v soutěži proti mužstvu Brna, které vás uvedlo do světa velkého volejbalu. Vzbuzuje to ve vás emoce?

Vzhledem k tomu, že je to klub, ve kterém jsem prožil svoje extraligové začátky, je to pro mě docela zvláštní. Ale už jsme se potkali v přípravě, a tak víme, co od sebe čekat. Bude to pro mě hlavně zápas, ve kterém chci uspět.

Jste s bývalými spoluhráči v kontaktu?

V kontaktu jsme s klukama celkem pravidelně. Sem tam si napíšeme, co je nového, jak prožíváme sezonu a jak se nám daří.

Vám se v poslední době daří náramně, dostal jste dokonce pozvánku do národního týmu. Reprezentační bitvy o mistrovství Evropy vás volejbalově posunuly, nebo vás v přípravě na sezonu spíš přibrzdily?

Bylo jenom plus, že jsem měl možnost zúčastnit se téhle akce s nároďákem. Byla to ta nejlepší příprava, jaká jen mohla být.

Do klubové přípravy jste stejně jako další tři reprezentanti zasáhl až těsně před začátkem extraligy. Má to významný vliv na souhru Karlovarska?

Teď už je to téměř v pořádku. Trénujeme pohromadě měsíc a nejsou tam žádné velké nesehranosti. Už se jedná jenom o některé detaily, které vyladíme.

Atmosféra v týmu musí být po úspěšném startu do sezony hodně příznivá.

S atmosférou jsem úplně spokojený. V zápasech je to naprostá bomba a mimo kurt jsme taky dobrá parta.

Co říkáte fanouškům Karlovarska?

Fanoušci jsou skvělí, skandují a bubnují po celý zápas. Na nic nečekají a fandí od začátku zápasu, jsou živější než v Brně. I když co tam předvedli ve finálové sérii, to bylo něco neskutečného, ale řekl bych, že tady jsou fanoušci lepší.

Jak jste se v novém prostředí zabydlel?

Jsem v Karlových Varech spokojený, bydlím tady v bytě s přítelkyní. Je to tu menší, méně živé, Brno pořád něco nabízelo, ale zase je tu větší klid. A v Brně jsem jezdil na trénink půl hodiny, ale tady jsem na hale za tři minuty.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karlovarsko

Smečař Málek: Denně se učím od největších osobností volejbalu Smečař Málek: Denně se učím od největších osobností volejbalu
Mám chuť se pořád zlepšovat, říká reprezentační smečař Zmrhal Mám chuť se pořád zlepšovat, říká reprezentační smečař Zmrhal
Hala, antuka i písek. Volejbaloví mladíci dřou na soustředění Hala, antuka i písek. Volejbaloví mladíci dřou na soustředění

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer
Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat
Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky


Komentáře