Libochovice nabízí po celý rok výlety s dětmi

Zámek Libochovice. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czZámek Libochovice. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

LIBOCHOVICE - Udělejte si o víkendu výlet srodinou adětmi do Libochovic v Poohří. Z Karlovarska je to jen hodinu a půl cesty. Přitom během jednoho dne stihnete navštívit nejen zámek Libochovice, ale třeba i hrad Hazmburk.

Reklama

Vydáte-li se na zámek Libochovice, který je dominantou celého městečka, určitě si nenechte ujít prohlídku jeho interiérů. Tento barokní zámek je velmi pěkně vybaven, všechny prostory, které jsou určeny očím návštěvníků, jsou bohatě zdobeny nábytek a doplňky, jež jsou charakteristické pro barokní a renesanční styly.

V rámci návštěvy zámku Libochovice pak navštivte také tamní zámecké zahrady. Ty vás uchvátí svým přirozeným vzhledem a spoustou zeleně. Nechybí zde ani zajímavé exotické rostliny a stromy, některé z nich jsou pěstovány ve speciálně zřízeném skleníku.

Jen pár kilometrů severně od Libochovic leží zřícenina hradu Hazmburk. Na cestu se nemusíte nijak složitě fyzicky připravovat, hrad je od města vzdálen asi 4 kilometry. Dostanete se k němu po značené turistické trase, jež vede příjemnou krajinou. Ta je ostatně pro zdejší oblast tolik typická.

Z hradu Hazmburk, který byl postaven ve 13. století, se toho dochovalo poměrně dost, takže se určitě máte nač těšit. Zajímavé jsou především jeho dvě věže, které nesou strohé pojmenování – Bílá a Černá.

Do Libochovice se vydejte autem po D6 směr na Prahu. V Lubenci odbočte směr Podbořany a Žatec. Pokračujte po D7 do Loun a odtud pak do Libochovic.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře