Víkendové vlaky jezdí přes léto do Horního Slavkova

Vlak do Horního Slavkova. Foto: archiv YouTubeVlak do Horního Slavkova. Foto: archiv YouTube

HORNÍ SLAVKOV - I v roce 2016 o víkendech vyjede na šestikilometrovou trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova - Kounice vlak. České dráhy tu vypraví na objednávku Karlovarského kraje během letní turistické sezóny o sobotách a nedělích až do 4. září pět párů vlaků denně.

Reklama

​Z toho jeden přímý spoj vyrazí v 8 hodin ráno až z Karlových Varů a v 18 hodin odjede z Horního Slavkova zpět do krajského města. V Krásném Jezu mohou cestující využít navazující vlakové přípoje dopravní společnosti GW Train Regio směřující na Karlovy Vary a Mariánské Lázně.

„Karlovarský kraj financuje osobní dopravu na železnici do Horního Slavkova už čtvrtým rokem. Sezónní víkendové spoje pomohou rozvoji cestovního ruchu v této nádherné části regionu, která se dá považovat za vstupní bránu do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Díky vlakům mají obyvatelé i návštěvníci kraje prakticky na dosah řadu památek a přírodních zajímavostí,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik.

Z Horního Slavkova si mohou zájemci naplánovat spoustu pěších túr i cyklovýletů. Pokud nemají vlastní bicykly, České dráhy jim je půjčí na nádraží v Karlových Varech. V nabídce jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětská kola, elektrokola, koloběžky, přívěsný vozík za bicykl i dětské sedačky.

Z Krásného Jezu odjíždí vlaky do hornoslavkovské zastávky Kounice v 9.30, 11.40, 15.30 a v 17.35 hodin. Z Kounice v 9.05, 11.00, 15.05 a v 17.10 hodin. Karlovarský kraj a město Horní Slavkov se podílí na úhradě odhadované ztráty z provozu stejnými částkami ve výši 221 tisíc korun. Stát opravil šestikilometrový železniční úsek v roce 2013. Do té doby šestnáct let zavřená trať bez užitku chátrala.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Sokolovsko

Spasí Horváth Sokolov? Po letech v Plzni čeká Horviho výzva ve druhé lize Spasí Horváth Sokolov? Po letech v Plzni čeká Horviho výzva ve druhé lize
Sokolovská uhelná investuje další miliony do zóny Silvestr Sokolovská uhelná investuje další miliony do zóny Silvestr
Chodov chce být členem Svazu měst a obcí ČR Chodov chce být členem Svazu měst a obcí ČR

Chodovská galerie představuje Fotoinformel Evy Hubatové Chodovská galerie představuje Fotoinformel Evy Hubatové
Pomáhá nám spolupráce s Karlovými Vary, říká Mikuláš Antonik ze Sokolova Pomáhá nám spolupráce s Karlovými Vary, říká Mikuláš Antonik ze Sokolova
Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti Mikuláš Antonik zúročuje v Sokolově extraligové zkušenosti


Komentáře