Amádeus Real kupuje obchodní dům Tesco v centru Plzně. Co tam bude?

Plocha firmy Amádeus Real v centru Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPlocha firmy Amádeus Real v centru Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇ - Obchodní dům Tesco na Americké třídě v centru Plzně změní majitele. Objekt kupuje pražská developerská společnost Amádeus Real. Dosavadní majitel Tesco Stores ČR minulý týden oznámil, že prodejna řetězce bude v říjnu 2017 uzavřena.

Reklama

"V tuto chvíli mohu pouze sdělit, že tato transakce logicky zapadá do snahy nalézt řešení pro zástavbu území vymezeného spodní částí Americké ulice, Sirkovou ulicí a Denisovým nábřežím v Plzni. Výrazně se tak rozšiřují možnosti zpracování kvalitního urbanistického řešení prostoru,“ uvedl mediální zástupce Amádeus Real Karel Samec.

Developer Amádeus chtěl v letech 2008 až 2014 postavit v Plzni velké obchodní centrum za 2,5 miliardy korun. A to hned vedle obchodního domu Tesco. Nyní je na ploše provizorní parkoviště.

Jenže poté se konalo referendu. Výsledky ale zavázaly radnici, aby podnikla všechny kroky proti stavbě.

Následně developer podal žalobu na město Plzeň a domáhá se náhrady škody za zmařený projekt a ušlý zisk. Soud začal v roce 2015.

SOUVISEJÍCÍ:  Tesco v centru Plzně skončí. Obchodní dům prodá

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře