Budou mezi Českem, Německem a Rakouskem kontroly na hranicích?

Státní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czStátní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Západní Čechy - Budou na hranicích s Německem a Rakouskem trvalé kontroly? Objevují se spekulace, že Schengen v současné podobě brzy přestane platit.

Reklama

Podle nizozemského listu De Telegraaf údajně vzniká mini-schengenský prostor, o kterém jedná vláda Nizozemska s Německem a dalšími partnery.

Nový Schengen by podle návrhu měl zahrnovat pět zemí, a to Belgii, Lucembursko, Německo, Nizozemsko a Rakousko. Kromě toho by podle plánu měly být mimo hranice této oblasti vytvořeny tranzitní tábory pro migranty.

Evropská komise podle sdělení své mluvčí zatím žádný formální návrh k tomuto kroku neobdržela.

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére se pro média ve čtvrtek (19.11.2015) v Berlíně vyjádřil, že byl nizozemským resortním kolegou o návrhu informován, ale Německo prý není z nápadu nadšeno.

Do veřejného prostoru se dostala i údajně druhá možná varianta: Belgie, Francie, Německo a Lucembursko chtějí ze schneghenské prostoru vyřadit Slovensko, Polsko, Maďarsko, Řecko, Itálii a Španělsko, napsal to britský deník The Daily Mail. Avšak  záměr nikdo nepotvrdil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře