Chebští strážníci chtějí vyvážet prostitutky za město. Plán má kritiky

V Chebu chtějí zatočit s prostitucí. Foto: archiv Karlovarský krajV Chebu chtějí zatočit s prostitucí. Foto: archiv Karlovarský kraj

Cheb - Naložit prostitutky do auta a vyvézt je za hranice města. Tím jim kazit kšefty. To je nový plán radnice, která prostřednictvím městské policie chce dlouholetý nešvar ve městě omezit. Kritici plánu ale upozorňují, že se stejně nic nezmění.

Reklama

Pokuty či vykázání nefunguje. Proto chce chebská radnice přikročit k razantnější metodě. Kněžky lásky budou strážnici odvážet za hranice města.

Taktika policie je tato: Prostitutku čekající na zákazníky v ulicích Chebu naložit a odvézt ji na detašované pracoviště. To by mohlo vzniknout v odlehlých končinách za hranicemi města. Strážníci by na služebně po prostitutce požadovali podání vysvětlení. Ta by tak ztratila klientelu.

Podle chebského místostarosty Tomáše Lindy je cílem vedení města prostitutkám znepříjemnit život. Město je totiž proti nejstaršímu řemeslu bezradné.

Místostarosta Michal Pospíšil, který je pověřen vedením městské policie, kritizuje nedostatečnou legislativu. Nelíbí se mu, že nejsou stanovena jasná pravidla s tzv. legalizací prostituce.

Jenže plán radnice má i své kritiky. Ti argumentuje třeba tím, že opatření s prostitucí stejně "nezatočí", naopak město bude stát další výdaje z městského rozpočtu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře