Další problémy Plzně s akcí Evropské hlavní město kultury 2015. Tentokrát Světovar

Areál Světovaru v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czAreál Světovaru v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Už za půl roku se v Plzni má začít celoroční akce Evropské hlavní město kultury 2015. Jenže ani v této době se organizátorům nedaří "hasit" potíže, ba naopak. Teď třeba plzeňský magistrát zastavil stavební práce na projektu Kulturní fabrika Světovar.

Reklama

Programový ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko věří, že město nakonec na vybudování kulturního stánku ve Světovaru nerezignuje. Ovšem o jeho dalším osudu bude rozhodovat plzeňské zastupitelstvo, a to už za dva týdny.

V současnosti se ale připravuje záložní plán. Akce naplánované do Světovaru by změnily místo či se do nových prostor částečně přemístily. Podle Jiřího Sulženka je v Plzni podobných průmyslových areálů jako je Světovar hodně.

Potíže se Světovarem nejsou za celou dobu příprav jedinou komplikací. Zástupci Evropské komise před časem kritizovali v Plzni přípravy akce kvůli malé finanční podpoře. Podle Jiřího Sulženka se situace po finanční stránce zlepšila.

Na přípravách se z poloviny podílí město Plzeň, ze čtvrtiny ministerstvo kultury, řádově z deseti procent Plzeňský kraj. Další finance jsou získávány z privátního sektoru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře